Seniha Birand Çınar kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Seniha Birand Çınar babası kimdir? Seniha Birand Çınar Mehmet Ali Birand bağlantısı

01.04.2022
Seniha Birand Çınar kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Seniha Birand Çınar babası kimdir? Seniha Birand Çınar Mehmet Ali Birand bağlantısı

Seniha Birand Çınar kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Seniha Birand Çınar babası kimdir?

@senihabirand kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu

KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim 2019’dan geçerli olmak üzere Seniha Birand Çınar atandığında gündem olmuştu ve kim olduğu merak konusu olmuştu.

1 Ağustos 2019 itibarıyla Dışişleri Dairesi Merkez Örgütü’ne görevlendirilmişti.

Seniha Birand Çınar Okuma üniversitesi mezunudur. Reading, Birleşik Krallık’da bulunur.

Seniha Birand Çınar Farklı okullarda lisans yüksek lisans eğitimleri almıştır.

Seniha Birand Çınar Paris ve Strazburg’da üniversite eğitimini tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisansını buralarda tamamlamıştır.

Seniha Birand Çınar görevleri sırası ile;

KKTC İstanbul Başkonsolosluğu

Dışişleri Dairesi Merkez Örgütü

İT ilişkiler Müdürü

AB işleri dairesi Müdürü

Bir süre sonra ilk röportajında Başkonsolos Seniha Birand Çınar, KKTC’nin AB ülkelerinde de temsilcilikler açarak kendini tanıtma olanağı bulduğunu söylemişti.

Mehmet Ali Birand, Türk gazeteci, yazar, köşe yazarı, haber sunucusu, televizyon yapımcısı. 1964 yılının Temmuz ayında Abdi İpekçi’nin vasıtasıyla Milliyet gazetesinde mesleğe başladı. Bu dönem Brüksel’e yerleşerek burada yirmi yıl yaşadı ve 1985 yılında TRT 1’de 32. Gün adlı bir aylık haber programı yapmaya başladı.

Cemre Birand ile evli olan Mehmet Ali Birandın Umur Birand isimli bir çocuğu olduğu biliniyor.

Seniha Birand Çınar, Mehmet Ali Birand bağlantısı ne sorusunu cevabı sadece soyisim benzerliği veya uzaktan akrabalık gibi görünmektedir.