Şenol Babuşçu kimdir? Kaç yaşında? Şenol Babuşçu Nereli? Biyografi

17.07.2022
Şenol Babuşçu kimdir? Kaç yaşında? Şenol Babuşçu Nereli? Biyografi

Şenol Babuşçu kimdir? Kaç yaşında? Şenol Babuşçu Nereli?

Şenol Babuşcu 1965 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. 1982 yılında ise İstanbul Maliye Okulundan mezun oldu ve Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İktisat Bölümünde bitirdi. Lisansüstü eğitimini ise Hacettepe Üniversitesinde İşletme bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede doktora tezini yayınladı.

1965 Balıkesir doğumlu olan Dr. Şenol Babuşcu, lisans eğitimini 1986 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladı.

Şenol Babuşçu kimdir? Kaç yaşında? Şenol Babuşçu Nereli?

Eski Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu kimdir? Şenol Babuşcu 1965 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. 1982 yılında ise İstanbul Maliye Okulundan mezun oldu ve Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İktisat Bölümünde bitirdi. Lisansüstü eğitimini ise Hacettepe Üniversitesinde İşletme bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede doktora tezini yayınladı. Şenol Babuşcu Maliye Bakanlığında çalışma hayatına başladı. Halk Bankasında Müdür yardımcılığı yaptıktan sonra Araştırma ve Geliştirme Birimini kurmak üzere Ziraat bankasına geçti. Zaman için Araştırma ve Geliştirme Daire başkanı olarak görevine getirildi. Ekonomik krizlerden sonra Kamu Bankalarının yapılandırılması için hazırlanan programda üst düzey yönetici olarak Ziraat Bankasında Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Bankacılık kariyerinden sonra Başkent Üniversitesi Bankacılık Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışma hayatına devam etti. Şenol Babuşcu makaleleri ile bir çok ödüle layık görülmüştür. Alanı ile ilgili bir çok akademik kitabı mevcuttur.

error: Content is protected !!