Seren Dal kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Seren Dal sevgilisi kimdir?

20.11.2023
Seren Dal kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Seren Dal sevgilisi kimdir?

Seren Dal kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Seren Dal sevgilisi kimdir?

Seren Dal, 9 Eylül Üniversitesi’nden mezundur. Yurtdışında fotoğrafçılık yapmaktadır. Hakkında başka bilgi yoktur olduğundan güncellenecektir.

Serenat Bağcan kimdir? Serenad Bağcan kimdir, kaç yaşında? Serenad Bağcan babası kimdir? Serenad Bağcan annesi kimdir?

Serenad Bağcan, Ankara’da doğdu. Köklü bir müzisyen aileye sahip olan Serenad Bağcan, kaçınılmaz olarak müzik ile harmanlanmış bir geçmişe sahiptir. Türkiye’de ve dünya genelinde tanınan usta sanatçı Selda Bağcan halasıdır. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olmasına rağmen bu meslekte yoluna devam etmeyi tercih etmedi. Müzik hayatına başlamadan önce spora ilgi gösterdi ve masa tenisi Türkiye şampiyonu oldu. Küçük yaşlarda mandolin ve blokflüte ilgisi duydu, daha sonra ise halası Selda Bağcan’dan piyano dersleri aldı.

Ankara Çocuk Korosu’na katılan Bağcan, Klasik Batı Müziği üzerine eğitim aldı. Sonraki süreçte Devlet Çok Sesli Korosu’na alto sanatçısı olarak girdi. 2011 yılında devlet korosunda Fazıl Say’a ait Nazım Hikmet Oratoryosu ve Metin Altıok Ağıtları’nı söyleyecek olan solistin gelmemesi üzerine koro şefi tarafından teşvik edildi. Ardından da Fazıl Say ile beraber sahne almaya başladı ve İlk Şarkılar ve Yeni Şarkılar albümlerinin solistliğini yaptı.Fazıl Say ile sahne aldıktan sonra sesinden ve isminden çokça bahsettirdi. Bağcan, “Serenad” adını taşıyan ilk solo albümünü ise Mayıs 2019’da çıkardı.

SONAT BAĞCAN KİMDİR?

Müzisyen bir aileye doğan Sonat Bağcan, tüm öğrenim hayatı boyunca, Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çok Sesli Gençlik Korosu, Anadolu Selen Oda Korosu gibi korolarda görev aldı. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu operetlerde ve operalarda rol alan sanatçı, üniversite yılları ve sonrasında çeşitli orkestralarda solistlik yaptı. Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması elemeleri, Kuşadası Festivali, Beyaz Güvercin ve Altın Anten gibi çeşitli yarışmalara da katılan Sonat Bağcan,1996 senesinde o zaman ses getiren “Üzümler Sarardı” adında bir albüm çıkardı.