Şerife Boz kimdir? Şerife Boz nereli?

13.07.2022
Şerife Boz kimdir? Şerife Boz nereli?

Şerife Boz kimdir? Şerife Boz nereli?

Hafriyat kamyonunun direksiyonunda çekilen fotoğrafı 15 Temmuz’un simgelerinden olan Şerife Boz’un AKP’den milletvekili adaylığı hayli konuşulmuştu.

Darbe girişimin yaşandığı gece meydanlara koşan Şerife Boz, bir gün sonrasında kullandığı kamyonla mahalleyi alıp Taksim Meydanı’nda gerçekleştirilen Demokrasi Nöbetine gelişiyle simgeleşti.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı’na çıkan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere hükümetin de övgüsünü alan,
daha sonraki demokrasi nöbetlerinde de kullandığı hafriyat kamyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alınarak 15 Temmuz müzesine konulan Şerife Boz, AKP’den İstanbul 2. bölge milletvekilliği için aday adaylık başvurusu yaptı.

15 Temmuz akşamı haberleri izlerken bir şeylerin yolunda gitmediğini anlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını duyan Şerife Boz, çocuk ve torunlarıyla evden tekbirler getirerek çıktı. Levent’teki evlerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne kadar yürüyen Boz ailesinin salavat ve tekbir seslerini duyan komşuları da arkalarından köprüye kadar geldi. O gece sabahın ilk ışıklarına kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde darbe girişimine karşı beklediler.