Serkan Çayoğlu kimdir? Serkan Çayoğlu nereli? Serkan Çayoğlu kiminle evlendi, eşi kim?

15.08.2022
Serkan Çayoğlu kimdir? Serkan Çayoğlu nereli? Serkan Çayoğlu kiminle evlendi, eşi kim?

Serkan Çayoğlu kimdir? Serkan Çayoğlu nereli? Serkan Çayoğlu kiminle evlendi, eşi kim?

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Türk manken ve oyuncudur. Eğitimini Almanya’da Erlangen Üniversitesi’nde alan Serkan Çayoğlu Ekonomi bölümü mezunudur. Serkan Çayoğlu, Kuzey Güney, Kiraz Mevsimi, Hayatımın Aşkı, Halka ve Yeni Hayat gibi dizilerde rol aldı.

31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’nın Nürnberg kentinde dünyaya geldi. Serkan Çayoğlu, baba tarafından aslen Giresun Alucralıdır, anne tarafından Gümüşhane Şiranlıdır. Çift yumurta olmasından dolayı kendisine benzemeyen ikiz kardeşi vardır.

Lisans eğitimini Almanya’da Erlangen Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamladı. Önceleri modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu, bir süre sonra oyunculuğa yöneldi. Ümit Çırak ve Dolunay Soysert’ten özel oyunculuk eğitimi aldı.

İlk olarak 2012 yılında ‘Kuzey Güney’ dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un oynadığı karakterin İtalya’dan gelen arkadaşı rolüyle ekranlarda yer aldı.

2013 yılında Şarkıcı Hande Yener’in ‘Ya Ya Ya’ klibinde oynadı.

2014-2015 yılları arasında ‘Kiraz Mevsimi’ dizisinde ‘Ayaz Dinçer’ rolünü canlandırdı.

2016 yılında oyuncu sevgilisi Özge Gürel ile birlikte İtalya’da ‘Verissimo’, ardından tek başına ‘C Est Per Postaya’ programlarına katıldı.

2018 yılında ‘Börü’ dizisinde başrol oyuncusu olarak yer aldı.

2021 yılında TRT 1’de ekranlara gelen ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ dizisinde Ankaralı karakteriyle boy gösterdi.

Özge Gürel, 5 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Silivrili bir ailenin kızıdır. Liseyi bitirene kadar Silivri’de yaşadı. Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünü yarıda bıraktı. Önce oyunculuk sonra oyuncu yönetimi dersleri aldı. Kızım Nerede dizisinde Zeynep karakteriyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. Daha sonra Huzur Sokağı ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde oynamıştır.

2014 yılında Medcezir dizisinde Ada karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl Kiraz Mevsimi dizisinde başrol oyuncusu oldu ve bu dizide Öykü Acar karakterini canlandırdı.

2016’da Gürel’in Affet şarkısının klibi yayınlandı.

2016-2017 yıllarında Kiraz Mevsimi, İtalya’nın en ünlü kanallarından birisi olan Canale 5’te yayınlandı ve İtalya televizyonunda yayınlanan ilk Türk dizisi oldu. İtalya’da yayınlanan dizinin başrol oyuncuları Serkan Çayoğlu ile Özge Gürel bir programın davetlisi oldu.

2017 yılında da Yıldızlar Şahidim adlı dizide başrolü oynadı. Ardından Dolunay dizisinde Nazlı Pınar karakterini canlandırdı.

2018 yılında Börü dizisinde ve Börü sinema filminde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2018-2019’da Muhteşem İkili adlı dizide “Nilüfer Can” adlı karakteri canlandırdı.

2019’da Dolunay, İtalya’da yayınlanmaya başladı. 2019 yılında Penti adlı markanın reklam yüzü oldu.

2020’de eski rol arkadaşı Can Yaman ile yeniden Bay Yanlış adlı dizide birlikte oynamaya başladı. Ardından Atalay Taşdiken’in yönetmen koltuğuna oturduğu Kar Kırmızı filmiyle 57. Altın Portakal Film Festivali’nde prömiyerini yapmış ve en iyi kadın oyuncu dalında altın portakal için aday olmuştur.

SERKAN ÇAYOĞLU KİMDİR?

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 yılında dünyaya geldi. Eğitimini Almanya’da Erlangen Üniversitesi’nin Ekonomi Bölümünde tamamladı. Önceleri modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu, bir süre sonra oyunculuğa yöneldi ve Ümit Çırak ve Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel oyunculuk eğitimi aldı. İlk olarak 2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşı Rafael’i canlandırdı ve sonrasında Zeytin Tepesi’nde rol aldı.

Hande Yener’in “Ya Ya Ya” klibinde de oynadı. 2014 yılında başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı Kiraz Mevsimi dizisinde “Ayaz Dinçer” rolünü canlandırdı. Dizi, 2015 yılında final yaptı. 2016 yılında sevgilisi Özge Gürel ile birlikte İtalya’da Verissimo, ardından tek başına İtalya’nın reytingi yüksek programlarından C’è posta per te’ye katıldı. Oyuncu, daha sonra Hayatımın Aşkı dizisinde “Demir Cerrahoğlu” karakteriyle kamera karşısına geçti. Börü dizisinde baş rol oyuncusu olarak Kaya rolünde yer aldı. 2019 yılında Halka dizisinde “Cihangir Tepeli” karakterini canlandırdı. 2020 yılında Yeni Hayat dizisinde baş rol oyuncusu olarak Adem rolünde oynadı.