İbucold C nedir? Ne işe yarar? Koronavirüse faydalı mi?

15.12.2022
İbucold C nedir? Ne işe yarar? Koronavirüse faydalı mi?

İbucold C nedir? Ne işe yarar? Koronavirüse faydali mi?

İBUCOLD, etkin madde olarak ibuprofen ve psödoefedrin içerir. İBUCOLD‘un etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuvar bir ilaçtır. Psödoefedrin burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan bir ilaçtır.

İburamin Cold şurup kısaca; grip, sinüzit, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte devam eden burun akıntısı, ateş ve burun tıkanıklığı rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir şuruptur.

buCold Tek başına koronavirüsü tedavi edebilecek bir ilaç değildir. İbucold C, içerdiği kuvvetli bir antioksidan olan C vitamini sayesinde vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve virüslerle savaşmasına yardım eder.

Ayrıca içerdiği ibuprofen sayesinde koronavirüsün neden olduğu yüksek ateşin düşürülmesinde de etkilidir.

Ek olarak İbucold C içeriğindeki ibuprofen ile ağrı kesici etki de gösterir.

Sonuç olarak İbucold C, koronavirüsü tedavi eden bir ilaç olmaktan ziyade, vücudun koronavirüsle savaşmasına yardım eden ve koronavirüsün neden olabileceği yüksek ateşi düşüren ve koronavirüsün neden olabileceği yaygın kas-eklem ağrısını hafifletebilecek bir ilaçtır.