Sevim Arkan Kim? Sevim Arkan kimdir, nereli, kaç yaşında?

28.06.2022
Sevim Arkan Kim? Sevim Arkan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Sevim Arkan Kimdir? Sevim Arkan Neden Gündem Oldu?

Bartın Irmağı’nın 8 metre yükselmesinin ardından ardından Okçular köyünde topladığı yardımlarla Sevim Arkan’ın bir arazide beslediği sahipsiz köpeklerin bulunduğu barınaklar sel suyuyla doldu. 22’si yavru olmak üzere 56 köpek öldü. Bu olayın sosyal medyada gündem olması ile birlikte Sevim Arkan’a tepkiler çığ gibi yükseldi.

Sosyal medyada sokakta bulduğu köpeklere barınak açması ile tanınan Sevim Arkan, bugün en çok hakkında merak edilen isimlerden bir tanesi.

Bartın’ın Okçular köyünde topladığı yardımlarla Sevim Arkan’ın bir arazide beslediği sahipsiz köpeklerin bulunduğu barınaklar sel suyuyla doldu. Selden etkilenen köpeklerin sesini duyan vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Barınağın bulunduğu alana gelen Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Bartın Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri kurtarma çalışması yaptı. 300 köpek güvenli bölgeye alınarak, Bartın Hayvan Barınağı’na götürüldü, 22’si yavru olmak üzere 56 köpek ise öldü

.Hayvanların ölümüyle ilgili olarak barınağın sahibi Sevim Arkan’a Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 434 bin TL idari para cezası uygulandı.

Sevim Arkan Instagram Hesabı Bartın’daki kurduğu hayvan barınağı ile gündeme gelen Sevim Arkan’ın Instagram hesabına @sevimarkannn adresinden ulaşabilirsiniz.