Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir? Nur Sözen kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

21.09.2022
Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir? Nur Sözen kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Şevki Sözen eşi Nur Sözen kimdir? Nur Sözen kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Şevki Sözen’in oğlu ne iş yapıyor? Şevki Sözen’in eşi ne iş yapıyor?

Mehmet Şevki Sözen Aile İçi Şiddet, Çocuk İstismarı ve Cinsel Saldırılar konularında en yetkin isimlerden ve uzmanlardan biridir. Evli ve erkek çocuk babası olan Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir.

Daha önce Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında aslen nereli olduğu konuşulan Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen, evli ve bir oğlu var.

Dr. Hayri SÖZEN ise Makedonya İştip Kasabasında doğmuştur. Baba tarafından aslen Makedonya asıllıdır. İlkokulu İstanbul’da Ataköy İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Saint Benoit Fransız Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Şevki Sözen eşi Nur Sözen ve çocukları Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde atli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profösörü olarak çalışmıştır.

Adli Tıp Uzmanı Mehmet Şevki Sözen sosyal medya gündeminde! Daha önce Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında aslen nereli olduğu konuşulan Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen, evli ve bir oğlu var. Müge Anlı’daki Şevki Sözen’in hayatı merak konusu oldu.

1963 yılında dünyaya gelen Şevki Sözen Ataköy İlköğretim Okulu, Saint Benoit Fransız lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, Rutgers Üniversitesi, Amerika New Jerse ve Adli Tıp Doçentliği, Adli Tıp Proförü olmuştur.

987 senesinde asistan olarak iş hayatına atılan Prof. Dr. Şevki Sözen 1990 ve 1991 yılları arasında Yedek Subay olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalında askerlik görevini yerine getirmiştir.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde atli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profösörü olarak çalışmıştır. 2001 ve 2003 yılları arasında ise Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Şevki Sözen günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli olan Prof. Dr. Şevki Sözen’in bu evliliğinden bir evladı vardır. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Tiyatro ile bir hayli ilgilenmekte, aynı zamanda aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı konuları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Aslen nereli: Prof. Dr. Mehmet Şevki SÖZEN Afganistan Kabil’de doğmuştur. Babası Prof. Dr. Hayri SÖZEN ise Makedonya İştip Kasabasında doğmuştur. Baba tarafından aslen Makedonya asıllıdır.

1996 yılında Ankara Üniversitesindeki görevinden emekli olmuş ancak EU ve CIHEAM projelerinde çalışmaya devam etmiştir. 2009-2016 yılları arasında Kuzey Kıbrıs’ta Peyzaj Mimarlığı bölümünde görev yapmış olup 2021 yılından bu yana Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nin (ARUCAD) kadrosunda yer almıştır.

Şevki Sözen 1990 ve 1991 yılları arasında Yedek Subay olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalında askerlik görevini yerine getirmiştir. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde atli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profösörü olarak çalışmıştır.

Mehmet Şevki Sözen Aile İçi Şiddet, Çocuk İstismarı ve Cinsel Saldırılar konularında en yetkin isimlerden ve uzmanlardan biridir. Evli ve erkek çocuk babası olan Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir.