Şeyma Korkmaz kimdir? Kaç yaşında? Şeyma Korkmaz eşi kimdir?

05.09.2022
Şeyma Korkmaz kimdir? Kaç yaşında? Şeyma Korkmaz eşi kimdir?

Şeyma Korkmaz kimdir? Kaç yaşında? Şeyma Korkmaz eşi kimdir?

Şeyma Korkmaz, 20 Aralık 1988’de Eskişehir’de, Sabriye ve Kadri Korkmaz çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Genç oyuncu, ilköğretim eğitimini Eskişehir’de bitirdi. 2000 yılında Çanakkale’ye yerleşti ve üniversite dahil geri kalan 11 yıllık eğitim hayatını Çanakkale’de tamamladı.

Eskişehir doğumlu Şeyma Korkmaz 20 Aralık 1988 yılında dünyaya geldi. Sabriye ve Kadri Korkmaz çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Korkmaz’ın Tuba adında bir ablası Tolga adında bir abisi vardır. İlkokulu Eskişehir’de okuyan Korkmaz, 2000 yılında Çanakkale’ye taşınıp, üniversite eğitimi bitene kadar Çanakkale’de yaşamıştır. Liseyi Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümü’nde okuyan güzel oyuncu, üniversite eğitimini Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Aynı zamanda fotomellik yapan oyuncu, okul yıllarında Volkan Sezai SUDA ile çalışmıştır.

Şeyma Korkmaz ‘Beni Affet’ dizisinde tanıştığı kendisi gibi oyuncu olan Cüneyt Mete ile 1 Mayıs 2019 yılında dünyaevine girdi.

Yay burcu olan Şeyma Korkmaz, 1.72 boyunda ve 55 kilo ağırlığındadır.