Sezgin Maden kimdir? Nerelidir, kaç yaşında? Tiyatrosu?

11.06.2022
Sezgin Maden kimdir? Nerelidir, kaç yaşında? Tiyatrosu?

Sezgin Maden kimdir? kaç yaşında, nereli? Sezgin Maden Tiyatrosu?

Oyuncu, Radyo ve Televizyon programcısı Sezgin Maden ile hayat serüveni, oyunculuk eğitimleri, radyo ve televizyon programları ile tanınmış bir isimdir.

Sezgin Maden kimdir? kaç yaşında, nereli? Tiyatrosu?

Sezgin Maden @sezginmadenofficial kullanıcı adı ile instagramda yer alır.

SEZGİN MADEN 🎭🎤

Sanat

Sezgin Maden ( S & M ) Sanat Merkezi
Organizasyon – Tiyatro Oyuncusu – Sunucu

Sezgin Maden kendisi hakkında şunları söylüyor.

” 1974 doğumluyum. Her şey aslında ortaokul ve lise yıllarımda mahalleden bir arkadaşımın düğün salonlarında şarkı söylemesini görmemle başladı. Ben de heves ettim ve onun gibi şarkıcı ve oyuncu olmayı çok istedim. Aynı zamanda arkadaşım film ajanslarıyla bağlantı kurmuş bazı filmlerde oynamaya başlamıştı. Şarkıcılıktan başlayamasam da onun gibi Taksim’deki ajansların yolunu çoktan tutmuş ve o kanallardan filmlere yardımcı oyuncu olarak gitmeye başlamıştım bile…

Bir yandan da meslek lisesinde okuduğum için bir taraftan okul diğer yandan staj hafta sonları da dershane vardı. Kararlıydım. Hafta sonlarımın yarı zamanını da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi Tiyatro bölümüne ayırmıştım. 2 yıl orada temel tiyatro eğitimi alarak mezun oldum.

5 filmde figüran olarak oynadıktan sonra oralardan ilerlememin zor olacağını düşünerek bırakmaya karar verdim. Çünkü ne parası tatmin ediyordu ne de verilen roller beni memnun ediyordu… 1994 yılında TGRT’de tanıtımları dönen bir yetenek yarışmasını görene kadar bu heyecan bende böyle devam etti. Duyurusu yapılan numaralardan kaydımı yaptırdım ve yarışmalara katıldım. Dört defa üst üste yetenek ve taklit dalında birincilik alarak Marmara Bölge Birincisi oldum.

Sonrasında Hocam Hüseyin Goncagül ile tanıştım beraber önce Türkiye sonrasında da Avrupa programları başladı. Bütün bunları TV ve radyo programları takip etti… 1994 yılından sonra profesyonel sahne hayatım başladı. Çeyrek asrı bitirdik ve 27 yılı tamamladık. 2-3 yılda bunun öncesi sinema setleri desek ortalama 30 yıl diyebiliriz…”

x

Sezgin Maden Tiyatrosu
Yazan: Sezgin Maden
Yöneten: Sezgin Maden
Oyuncular: Sezgin Maden, Volkan Yürük, Mustafa Beşli, Gülçin Karahasanoğlu
Müzikli Tek Perde

Çocuklar bu oyunda, eğlenmenin yanısıra öğrenmenin de farkına varıyor. Yurdumuzun hangi bölgelerden oluştuğunu, bu bölgelerdeki illerin neleriyle meşhur olduklarını öğreniyorlar.  İnteraktif gelişen bu oyunun temposu hiç düşmüyor, tam tersine bundan sonra ne olacak diye merakla bekleniyor. Seyirciler arasından seçilen 7 çocuk, bölgeleri temsil eden kıyafetleri giymek üzere palyaçolarımızla kulise doğru giderken, salonda kalan diğer çocuklar da Volkan ağabeyin illüzyon ve kukla gösterisini keyifle seyrediyorlar.