Sezi Kalkavan kimdir? Sezi Kalkavan ailesi, soyağacı? Sezi Kalkavan nereli, kaç yaşında? Sezi Kalkavan wikipedia

25.10.2022
Sezi Kalkavan kimdir? Sezi Kalkavan ailesi, soyağacı? Sezi Kalkavan nereli, kaç yaşında? Sezi Kalkavan wikipedia

Sezi Kalkavan kimdir? Sezi Kalkavan ailesi, soyağacı? Sezi Kalkavan nereli, kaç yaşında? Sezi Kalkavan wikipedia

Sezi KALKAVAN – BAUSEM. Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunu olup, Koç Holding-Enka ortaklığına bağlı Rusya merkezli AVM projelerinde Yiyecek İçecek Yöneticisi olarak iş hayatına atıldı.

@seziland kullanıcı adı ile instagramda bulunmaktadır.

Günümüz itibariyle 36.3 bin takipçisi olan Sezi adından sıkça söz ettirmektedir.

Sezi Kalkavan bir aktivist. Yaklaşık yirmi yıldır, “hayat sadece nefes almaktan ibaret değildir” diyor. Türkiye’de başlayan, dünyayı ve başka hayatları anlama serüveni, bundan yaklaşık altı yıl önce yaptığı bir Afrika seyahati ile bambaşka bir noktaya evriliyor.

Fotoğraf Notu:

Fotoğrafı özellikle seçtim. 30 yıl sonra ilk defa bisiklete binmeye çalışıyordum.

10 yaşındaki yeğenimle bahçede gezdik . Onun yaşındayken ben Bandırma’da bisiklet tepesinde yaşıyordum.

30 sene önceki Sezi ayakları yerden kesilince ne yapacağını çok iyi biliyordu. Artık bilmiyor… Yer çekimine yenik düştük belki de. Olan her şeyin nedeni bu!

Yere çarpıp durmamız bu yüzden , bu yüzden yaralı kuşlar gibi hiç durmadan kanat çırpmaya devam ediyoruz. Durursak düşeceğiz gibi geliyor.

Çocukluk o uzun yazlar değil miydi? O yazları artık kısacık yapan zaman mı? Az güldüğümüz, az sarıldığımız , kendimize kapandığımız bu ıssız yaşlara neden geldik ?

Büyüyünce her şeyi öğrenip çok az şeyi anlayan , sevdiklerine küs uyuyan, canı acıyınca “Gel kalbimin üstüne elini koy, sana ihtiyacım var” diyemeyen insanlara dönüşeceğimizi bilmiyordum.

Az önce bir mesaj aldım. “Gülen yüzünüze sinir oluyorum. Hayat bu kadar mutlu bir şey değil. Siz de gülemeyin artık” diye..

O kişiyi şikayet etmek için yazmadım bunu. Karşımda görsem tek yapacağım şey ona sarılmak olur şu an…

Sevmek bisiklete binmek gibi değil sanırım. Sevgi unutuluyor sevmeyince, sevilmeyince , Turgut Uyar’ın dediği gibi saçaktaki güvercinin farkında olmadıkça , Sait Faik hikayesindeki gibi “bir şiiiişt sesi” gelmedi mi fena…