Sibil Çetinkaya kimdir? Sibil Çetinkaya’nın babası ne iş yapıyor? Sibil Çetinkaya Ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Evli mi? Sibil Çetinkaya Türk mü?

15.01.2023
Sibil Çetinkaya kimdir? Sibil Çetinkaya’nın babası ne iş yapıyor? Sibil Çetinkaya Ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Evli mi? Sibil Çetinkaya Türk mü?

Sibil Çetinkaya kimdir? Sibil Çetinkaya’nın babası ne iş yapıyor? Sibil Çetinkaya Ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Evli mi? Jermin Çetinkaya Kimdir? Jermin Çetinkaya mesleği, Sibil Çetinkaya Türk mü?

Sibil Çetinkaya Instagram ve YouTube üzerinden yaptığı paylaşımlarla tanınan sosyal medya fenomenlerindendir. Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya ve İletişim Bölümünden mezun olan Çetinkaya bekardır.

Sibil Çetinkaya kimdir? Sibil Çetinkaya’nın babası ne iş yapıyor? Sibil Çetinkaya Ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Evli mi?

Sibil Çetinkaya Instagram ve YouTube üzerinden yaptığı paylaşımlarla tanınan sosyal medya fenomenlerindendir.  

Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya ve İletişim Bölümünden mezun olan Çetinkaya bekardır.

İlkokulu ve liseyi Özel Enka Okullarında tamamlamıştır. Mezun okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümüne giriş yapmıştır.

Daha sonrasında; Üniversite değişim programları ile Londra’ya gitmiş ve küçüklük hayali olan oyunculuk serüveninde adımlar atmıştır.

Türkiye’de Ayla Algan, Ekol Drama, Can Gürzap Diyalog kursu, Tümay Özokur gibi önemli eğitmenlerden çeşitli eğitimler almıştır. Daha sonra oyunculuk eğitimine Londra City Academy’de devam etmiş ve LAMDA Akademisi’nde oyunculuk eğitimini tamamlamıştır.


Aslında Sibil’in oyunculuk hayalinin dönüm noktası, BAFTA’da bir tiyatro oyununda sahne alması olmuştur.

Londra’da Harry Potter’ın cast direktörü Lauren Dickens’la tanışmış ve Rockliffe çalışmasında yer almıştır.

Türkiye’ye gelince oyunculuk sektörüne yanaşmayan Sibil Çetinkaya, üniversitesinin son yılında Bilgi Üniversitesi’nde yer alan çeşitli kamera önü programlarında yer almış, üniversiteyi tamamladıktan sonra ise TV 8 Kanalı İç Yapım ekibinde ve kamera arkası bölümünde çalışmıştır.


Daha sonra kendi kanalını açan Sibil Çetinkaya, YouTube dünyasına giriş yapmıştır.

SİBİL ÇETİNKAYA’NIN BİYOGRAFİSİ

Adı: Sibil Çetinkaya

Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1994

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.73

Kilosu: 58

Burcu: Boğa

Göz Rengi: Kahverengi

Saç rengi: Kahverengi

Medeni Durumu: Bekar

Annesi: Jermin Çetinkaya

Babası: Armenak Çetinkaya

Kardeşleri: Narod, Alek Armen Çetinkaya

Meslek: Fenomen, Youtuber

Instagram hesabı: @sibilcetinkaya