Silikon bone mi Kumaş bone mi? Havuzda neden bone takılır?

16.07.2022
Silikon bone mi Kumaş bone mi? Havuzda neden bone takılır?

Silikon bone mi Kumaş bone mi? Havuzda neden bone takılır?

Yüzücü bonesi, saçların zarar görmesini önlemenin yanı sıra hidrodinamik bir yapı sunduğu için, suda daha iyi kaymak ve performansı artırmak için de kullanılır. Bu yüzden yüzücü bonesi seçerken ihtiyaçlarınıza en uygun olan modeli belirlemeli ve ona göre tercih yapmalısınız. Bone modelleri, genellikle renklerine ve desenlerine göre değişiklik göstermekle birlikte üretim malzemelerine göre de farklı özelliklere sahip olur. Bone çeşitleri, üretildikleri malzemelere göre farklı türlere ayrılır. Her birinin yüzücüye sağladığı farklı faydalar olduğu gibi, konfor odaklı tercih yapacağınızda da ürünün yapısını iyice incelemeniz gerekir.

Bone üretiminde en yaygın kullanılan materyal silikondur. Silikon boneler son derece dayanıklıdır ve dikkatli kullanıldığında uzun yıllar dayanır. Uzun ömürlü olmasının yanı sıra takıp çıkarırken saçı çekmediği için yüzücüler arasında sıklıkla tercih edilir.

Havuza düşen saçlar hem yüzen sporcuları rahatsız eder hem de havuz dibinde bir araya toplanarak öbekler oluştururlar. Bu saç öbekleri makine dairesindeki cihazlara zarar verir.Saç teli kuvvetli bir proteindir ve insan midesi bunu öğütmekte oldukça zorlanır. Bu sebeple yüzerken bone kullanılması gereklidir. Zira kendinize veya başkasına ait bir saç telini yutmak sanırım kulağa çok hoş gelmiyor olsa gerek.Ayrıca bone kullanarak daha rahat yüzeriz. Kullanmamış olsaydık saçımız devamlı yüzümüzü kapatacak ve yüzmemizi ciddi oranda olumsuz etkileyecektir. Profesyonel yüzücüler hız kaybetmemek için bone kullanırlar.