Sinem Ökten kimdir? Sinem Ökten kaç yaşında, aslen nereli, evli mi?

13.07.2022
Sinem Ökten kimdir? Sinem Ökten kaç yaşında, aslen nereli, evli mi?

Sinem Ökten kimdir? Sinem Ökten kaç yaşında, aslen nereli, evli mi?

Sinem Ökten kimdir, aslen nereli, boy kilo, yaş, sevgilisi, evli mi, kiminle evli, eşi? Sinem Ökten hangi takımlı, hangi takımı tutuyor? Ünlü spiker Sinem Ökten kim, kaç yaşında doğum tarihi, nerede doğdu, doğum günü, kaç doğumlu, boyu, kilosu? Sinem Ökten Kerem Tunçeri? Sinem Ökten a spordan ayrıldı mı, hangi kanalda, nerede çalışıyor, kaç dil biliyor? Sinem Ökten oynadığı diziler, filmleri? Sinem Ökten estetiksiz, makyajsız, eski ve şimdiki hali? Sinem Ökten hakkında bilgi, hayatı, vikipedi ve biyografi bilgileri.

26 Temmuz 1990 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Sinem Ökten, baba tarafından aslen Samsunludur.

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünde tamamladı.

Basketbola ve yayıncılığa olan ilgisi dolayısıyla spiker olmaya karar verdi, diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı.

İlk kamera önü deneyimini 2013 yılında NTV Spor’da haber bülteni sunarak yaşadı. 2016 yılına kadar spikerliğin yanı sıra basketbol programları hazırlayıp sundu.

2016 yılında Tivibu Spor’a geçerek 4 yıl boyunca çeşitli aktüel programlar hazırlayıp sundu, haber bültenlerini aktardı.

7 Ağustos 2020 günü A Spor’dan gelen teklifi kabul ederek yeni kanalında bülten haberleri ve akşam haberlerini sundu. Ayrıca ‘Ribaund’ adından basketbol programı hazırlayıp sundu. Sinem Ökten sayesinde 2014 yılında yayın hayatına başlayan A Spor’da ilk kez basketbol içerikli bir program ekranlara geldi.

Sinem Ökten spiker, sunucu ve muhabirdir. Sinem Ökten 26 Temmuz 1990 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Memleketi aslen Samsun’dur. Eğitim hayatına İzmir’de başladı. Lise eğitiminin ardından Üniversite hayatına Ege Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünde devam etti ve bu alandan mezun oldu.

Sinem Ökten televizyonculuk kariyerine 2013 yılında başladı. İlk durağı NTV Spor oldu. 3 yıl boyunca NTV Spor ekranlarında spor spikeri olarak çalıştı. 2016 yılında Tivibu Spor ekranlarına transfer oldu. 4 yıl Tivibu ekranlarını süsleyen ve başarısını sunduğu programlar ve gerçekleştirdiği röportajlarla taçlandıran Sinem Ökten 2020 yılında A Spor ekranlarında kariyer yolculuğuna devam etti.

Sinem Ökten özel yaşamında 2018 yılında Kerem Tunçeri ile birlikteliği ve sevgili olması ile gündeme geldi. Ancak bu ilişki kısa süre sonra sona erdi. Bekar olan Sinem Ökten boyu 1.76 cm kilosu 56 kilo ve burcu Aslan.

2016 yılında kapısından girdiği Tivibu Spor ile 2020 yılında yollarını ayıran Sinem Ökten’in son adresi A Spor oldu. Kendi transfer haberini 7 Ağustos 2020 günü sosyal medya hesabından duyuran ünlü spiker, “Yeni sezon başlarken ben de yeni bir heyecan içindeyim. Bundan sonra A Spor ekranlarında olacağım. Yarın 14.00’te Gün Ortası’nda görüşmek üzere” ifadelerine yer verdi.

Hafta içi her gün saat 18.00’de ana haber bültenini sunan Sinem Ökten, hafta sonları da kendi hazırladığı basketbol programıyla izleyicisiyle buluşuyor.