Şırdancı Mehmet kimdir? Şırdancı Mehmet Sur aslen nereli, kaç yaşında?

06.10.2022
Şırdancı Mehmet kimdir? Şırdancı Mehmet Sur aslen nereli, kaç yaşında?

MasterChef Şırdancı Mehmet kimdir? Şırdancı Mehmet Sur aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, hangi yıl MasterChef’te yarıştı?

Mehmet Sur, 2018 MasterChef yarışması ile adını duyurdu. Şırdancı Mehmet, küçük yaşlardan itibaren mutfakla içli dışlı oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Sur, şırdan temalı videoları ile sosyal medyada dikkat çeken isimlerden.

1979 yılında dünyaya gelen Mehmet Sur aslen Adanalıdır. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden bir kızı bir de oğlu vardır.

MasterChef yarışma programının en sevilen isimlerinden olan Mehmet Sur özellikle yaptığı lezzetli yemeklerin ve tariflerin yanı sıra esprileri ve samimi tavırları ile ekran severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren mutfak ile iç içe yetişmiştir. İstanbul’da birçok otel ve restaurant bünyesinde ilk dönemlerde komi olarak çalışmış ve mesleki hayatına adım atmıştır. İlerleyen yıllarda et konularında uzmanlığını elde etmiş ve mutfak şefliğine kadar yükselmeyi başarmıştır.

Mehmet Sur MasterChef’te 2018 yılında yarıştı.