Soner Olgun kimdir? Kaç yaşında? Özlem Olgun kimdir? Özlem Olgun kaç yaşında?

11.07.2022
Soner Olgun kimdir? Kaç yaşında? Özlem Olgun kimdir? Özlem Olgun kaç yaşında?

Soner Olgun’un eşi Özlem Olgun aynı zamanda Olgun’un vokalistidir. İkili Cine5’te Soner Olgun ve orkestrasıyla beraber program yapmışlardır.

Soner Olgun her röportajında eşine olan aşkını dile getiriyor.Sesi ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Özlem Olgun da son zamanlar da merak edilen isimler arasında.

Özlem Olgun 12 yıllık Eşi Soner Olgun’un Konser maratonun en büyük destekçisidir Aynı zamanda Eşine vokalistidir, Aşkını, sanatçının adını koluna yazdırarak gösteren Özlem Olgun, her programda eşinin yanında. Özlem Olgun’u, Kırım Tatarları’nın vatan hasretini, 1944 yılındaki sürgün sonrası yaşanan acılarını, duygu dolu sözlerle yansıtan “Ey Güzel Kırım” türküsünde, ilk defa Eşi Soner Olgun’la birlikte düet yaparken Klip çektiler.Klip, Fethiye’nin doğal ve tarihi mekanlarında, Kayaköy’deki tarihi bir evde çekilmiş.Özlem Olgun, eşine vokal yaparken, Kızılderili dövmesi dikkat üzerine çekti.

Soner Olgun, hukuk fakültesi mezunu. Bir dönem gazetecilik de yapan Olgun, tiyatro ile ilgilendi fakat müzisyenlik ile asıl durağını yakaladı. Soner Olgun, verdiği bir röportajda kariyer yolculuğunu şöyle anlatıyor: “Hukuk okurken Nuri Çolakoğlu abimiz beni kulağımdan tutup muhabir yaptı. Ahmet Taner Kışlalı ile röportajım, gazetelerde birinci sayfada yayınlandı. Aslında ben tiyatro yapmaya geldim İstanbul’a. Ama İstanbul’a gelir gelmez burada tiyatro yapamayacağımı anladım… Taksim’e dönüp ‘Cağaloğlu’na nasıl gidebilirim?’ dedim. Beni Cağaloğlu’na götürdüler. İş tecrübem de olduğundan ilk gün gazeteci olarak işe girdim.”Soner Olgun, 18 Haziran 1959 tarihinde Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldi.İlkokuldan mezun olana kadar Fethiye’de yaşayan Olgun, şimdilerde Bornova Anadolu Lisesi olan İzmir Maarif Koleji’nde yatılı olarak okudu.Bornova’daki okul yıllarını anlatırken sınıf arkadaşlarının şu an çok önemli konumlarda olduğundan bahseden Olgun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yatılı okuldan tanıştıklarını söylüyor.Soner Olgun, ailesinin hukukçu olması nedeniyle Ankara Hukuk Fakültesi’nde üniversite yaşamına başladı.Ünlü müzisyen, hukuk okumayı yarıda bırakıp İzmir’e döndü.Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro, Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun oldu.Okul yıllarından beri müzik hep hayatındaydı.1978’de öğrenciliğin yanı sıra gazeteciliğe başladı. 1980 yılında İzmir’de Milliyet Gazetesi Ekler Yayın Yönetmeni oldu.Öğrencilik yıllarında radyo için birçok oyun yazdı. 1985 yılında İstanbul’a geldi.Sanatçı 1994 yılında “Her Şey Değişmeli”, 1999 yılında “İyi Bayramlar”, 2004 yılında “İyi Bayramlar Türkiye” ve 2012 yılında “Sevda Diye Bir Kuş” albümlerini piyasaya sürmüştür.Soner Olgun, ayrıca “Letafet” isimli oyun yazmış ve müziklerini yapmıştır. Kendi adını taşıyan Soner Olgun ile İyi Bayramlar isminde Cine5 ve TV 8 kanallarında müzik programları hazırlayıp sunmuştur.Şarkıcı, Türkiye’nin her yerinde ve Kuzey Kıbrıs’ta konserler vermiştir. 1997-2014 yılları arası aralıksız 17 yıl boyunca da, İstanbul’da aynı mekanda her Cuma ve Cumartesi olarak sahne çalışmalarını sürdüren isim, kırılması zor bir rekora imza atmıştır. 2014 senesinden itibaren Türkiye’nin farklı şehirlerinde konser çalışmalarını devam ettirmekte olan Soner Olgun, Kuzey Kıbrıs’da da bir rekora imza atarak , 2 yıldır aralıksız her hafta Merit Park Hotel’de izleyicisi ile buluşarak, en fazla sahne alan sanatçı unvanına sahip olmuştur.Ünlü isim 2015 yılında ilk maxi single çalışması olan “Yakarım Yağmurları” albümünü yayınlamıştır.Sosyal paylaşım platformu Instagram’da sonerolgunofficial, Twitter’da @sonerolgun kullanıcı adıyla yer alıyor.