Şükran Güzeliş kimdir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Emil Güzeliş biyografi

06.12.2023
Şükran Güzeliş kimdir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Emil Güzeliş biyografi

Şükran Güzeliş kimdir? Kaç yaşında? Eşi kimdir? Emil Güzeliş biyografi

Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş ve Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Üyesi olan eşi Şükran Güzeliş biyografisi hakkında pek bilgi yoktur. Çiftin İlyas Ata ve Emil Ata isimli çocukları vardır. Şükran Hanım Televizyon Gazeteciliği üzerine eğitim almış, bir çok genel yayın yönetmeni ile çalışmış bir isimdir. Evlilik ve çocuklar olduktan sonrada istifa etmiş, günümüzde Zen Diamond Yönetim Kurulu Üyesi, olarak daha çok İletişim departmanı ile ilgilenmektedir.

Zen Mücevherat’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Emil Güzeliş, aslen Mardin’lidir ve kuyumculuk alanında 3 kuşaktır faaliyet gösteren bir aile geleneğinden gelmektedir. İş hayatına 1987 yılında İstanbul, Eminönü Kapalıçarşı’da “Emil Kuyumcusu” ismiyle adım atan Güzeliş, bu dönemde perakende sektöründe büyük gelişme kaydetmiştir.

Babası telkâri ustası olarak çalıştığı dönemde, henüz 7 yaşında iken babasının yanında kuyumculuk mesleğine başlamıştır. Yaz tatillerini atölyede geçirmiş ve ilerleyen süreçte İstanbul ile tanışmıştır.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra Kapalıçarşı’da çalışmaya başlayan Emil Güzeliş, ilk dönemde pırlantayı kuyumculara tanıtarak işe başlamıştır. Daha sonra ilk mağazayı İstanbul Beylikdüzü’nde açmış ve aile şirketindeki zorluklara karşı tek başına ilerlemeyi tercih ederek Türkiye’de pek bilinmeyen ve alıcısı olmayan pırlanta alanında faaliyet göstermeye karar vermiştir. 10 kişilik bir atölyede pırlanta üretimine başlamış ve 2000 yılında Zen Pırlanta’yı kurarak bir dünya markası olma hedefine odaklanmıştır.

Günümüzde Türkiye’nin en geniş pırlanta mağazaları zinciri olan Zen Mücevherat’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Emil Güzeliş, marka yaratma konusundaki çabalarıyla bilinirliği artırmıştır. Şirket, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük mücevher üretim kapasitesine sahiptir ve toplamda 58 mağaza ile faaliyet göstermektedir.

error: Content is protected !!