Taşansu Türker kimdir? Aslen nereli? Taşansu Türker kaç yaşında? Taşansu Türker vikipedi, özgeçmiş

06.03.2022
Taşansu Türker kimdir? Aslen nereli? Taşansu Türker kaç yaşında? Taşansu Türker vikipedi, özgeçmiş

Taşansu Türker kimdir? Taşansu Türker Aslen nereli? Taşansu Türker kaç yaşında? Taşansu Türker vikipedi, Taşansu Türker özgeçmiş Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Taşansu Türker kimdir? Aslen nereli? Taşansu Türker kaç yaşında? Taşansu Türker vikipedi, özgeçmiş sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun netbilge bilgiler sizlerle.

Taşansu Türker 1977 doğumlu olarak biliniyor. Taşansu Türker 46 yaşı civarında olmasına rağmen daha genç görünmektedir.

Türkiye’deki gençlerin genellikle üniversiteye başlama yaşının 18 olarak kabul edildiği göz önüne alındığında, Prof. Dr. Taşansu Türker’in doğum yılının 1977 olabileceği tahmin edilebilir. Bu bilgilere dayanarak, yaklaşık olarak 46 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bu sadece bir tahmin olup kesin bir yaş tespiti değildir.

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Taşansu Türker eğitimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmiş ve yüksek lisans derecesini buradan almıştır. Doktora eğitimini ise tarih alanında Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Çalışmaları Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Taşansu Türker Twitter’da @tasansuturker kullanıcı adı ile bulunur 4.240 takipçisi vardır.

Açıklama kısmında “İletişim hesabı değildir. / Not for communication. / Pas pour la communication. / Не для коммуникации” yazmaktadır. Taşansu Türker en son Tweeti: “Birazdan Habertürk TV’de Oylum Talu’nun konuğu olacağım.”

Taşansu Türker Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Taşansu Türker lisans ve yüksek lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden (Mülkiye) “uluslararası ilişkiler” alanında tamamlamıştır.

Taşansu Türker, “tarih” alanındaki doktora derecesini de Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Çalışmaları Enstitüsünden kazanmıştır. Taşansu Türker Türkçe, Rusça ve İngilizce dillerindeki kitap ve makaleler ile uluslararası konferanslar vermektedir. Osmanlı, Rusya ve Ortadoğu coğrafyasına dair olmak üzere tarih yazımı, modernleşme, imparatorluk kavramı ve milliyetçiliktir.2001 yılından beri Ankara Üniversitesi’nde akademisyenlik yapmaktadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, net bilge olarak Taşansu Türker kimdir? Aslen nereli? Taşansu Türker kaç yaşında? Taşansu Türker vikipedi, özgeçmiş sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

error: Content is protected !!