Taslaman ne demek? Caner Taslaman kimdir? Eşi kimdir?

21.11.2023
Taslaman ne demek? Caner Taslaman kimdir? Eşi kimdir?

Taslaman ne demek, Taslaman nedir? Taslaman kimdir? Feryal Kalkavan Taslaman kimdir? Feryal Kalkavan Taslaman biyografi? Feryal Kalkavan Taslaman kimdir Caner Taslaman Eşi mi? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Taslaman ne demek? Caner Taslaman kimdir? Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Taslaman ne demek? Caner Taslaman kimdir? Eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Caner Taslaman, Türk akademisyen, Kur’an araştırmacısı ve yazardır. Büyük Patlama teorisi, televizyon ve radyo programlarında din ve bilim tartışmaları ile tanınır. Günümüzde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde felsefe hocası olarak çalışmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Felsefe Profesörü Caner Taslaman’ın soyadı.

Taslaman, bu soyada Türkiye’de sahip olan birkaç kişiden biri.

Kendi ifadesiyle bu soyisim Mostar, Bosna’daki kökenlerine dayanmaktadır.

Mostar, Bosna-Hersek’te Hersek bölgesinin en büyük şehri ve Bosna-Hersek Federasyonu’na bağlı Hersek-Neretva Kantonu’nun idarî merkezi olan şehir. Neretva Nehri’nin kıyısında yer alan Mostar, Hersek’in başkentidir. 105.000 nüfuslu şehir, Bosna-Hersek’teki iç savaş sırasında büyük zarar gördü.

Feryal Kalkavan Taslaman kimdir? Feryal Kalkavan Taslaman biyografi? Feryal Kalkavan Taslaman kimdir Caner Taslaman Eşi mi?

1968 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Caner Taslaman, 52 yaşında. Caner Taslaman, 1968 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan İstanbul’da bitirdi.

Kimya mühendisi bir annenin ve doktor bir babanın oğlu olarak küçük yaşlardan itibaren doğa bilimleri ile ilgilendi. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamladı.Üniversite eğitimi sırasında antropoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde, Big Bang Teorisi’nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle yüksek lisans, Evrim Teorisi’nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle doktora derecesini kazandı. Daha sonra ise Kuantum Teorisi’nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yazdığı kitapla doçent oldu, yine bilim-felsefe-din üçgenindeki çalışmalarıyla profesörlük derecesini de aldı.Caner Taslaman’ın eşinin adı, Feryal Kalkavan Taslaman’dır. .

error: Content is protected !!