Teresa Fidalgo Kim? Hikayesi Gerçek mi? Teresa Fidalgo gerçek mi Teresa Fidalgo instagram adresi, Teresa fidalgo mesaj doğru mu?

25.06.2022
Teresa Fidalgo Kim? Hikayesi Gerçek mi? Teresa Fidalgo gerçek mi Teresa Fidalgo instagram adresi, Teresa fidalgo mesaj doğru mu?

Teresa Fidalgo Kim? Hikayesi Gerçek mi? Teresa Fidalgo gerçek mi Teresa Fidalgo instagram adresi

eresa, yıllar boyunca insanlar tarafından yayılan ilk hayalet kadın efsanesi değil. Ancak, insanlar onun hikayesinin gerçek olduğunu ve yıllar boyunca birçok kişinin dikkatini çektiğini biliyoruz. Efsaneye göre Teresa Fidalgo, 1983 yılında Portekiz’in Sentra kentinde ölen bir kızın hayaleti olduğuna inanılıyor.

Terasa Fidalgo 1983 yılında 37 yaşındayken ölen Portekizli genç bir bayandır. Teresa, yıllar boyunca insanlar tarafından yayılan ilk hayalet kadın efsanesi değildir. Ancak, insanlar onun hikâyesinin gerçek olduğunu ve yıllar boyunca birçok kişinin dikkatini çektiğini iddia ediyor. Hikâyeye göre Teresa Fidalgo, 1983 yılında Portekiz’in Sentra kentinde bir kazada ölen bir kızdır. Ayrıca Terasa Hidalgo bir hayalet hikâyesinde ki karakterin de adıdır. Teresa Fidalgo, alıntıları YouTube, İnstagram gibi sitelerde gösterilen, toplam süresi 12 dakika olan A Curva adlı bir Portekiz kısa filminin ana karakteridir. Bugün Portekiz’de tüm zamanların en çok izlenen kısa filmi olduğu söyleniyor.

Teresa Fidalgo Kim? Hikayesi Gerçek mi? Teresa Fidalgo gerçek mi Teresa Fidalgo instagram adresi, Teresa fidalgo mesaj doğru mu?

Teresa fidalgo instagram dünyasında meşhur olmuş olsa bile TV kanalalrına ana haber bültenlerine bile konu oldu. Teresa fidalgo instagram da herhangi bir gerçek profili yoktur. Cadılar Bayramı öncesine internette büyük ilgi görüp fenomen halini alan bu hikaye yani Terasa Fidalgo hikayesi gerçek mi? Sorusu hala gündemdeki yerini koruyor. Bu garip hikâye özellikle instagram kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Sarmal bir mesaj ağı olarak dönen bu mesajlaşmada şunlar geçmektedir. “Ben Teresa Fidalgo’nun hayaletiyim ve bu mesajı 20 kişiye göndermezsen sonsuza kadar seninle kalırım” . Muhtemelen yukarıdaki kelimelerle sosyal medyada dolaşırken zincirleme mesaja rastlamışsınızdır. Hikaye Facebook’ta çok yaygın. WhatsApp, Instagram ve e-posta hesaplarında da… Teresa Fidalgo için çevrimiçi bir arama yaparsanız, sayısız sonuç alırsınız, ancak çoğu durumda, bir araba kazasında ölen genç bir kızın hayaleti olduğu iddia edilen bazı kanlı resimler bulacaksınız.

Teresa Fidalgo hikayesi, tıpkı diğer birçok şehir efsanesi gibi sahtedir, gerçek ve yaşanmış bir olay değildir

Bilinmeyenin getirdiği korku, genellikle insanların asılsız tehditlere boyun eğmesine sebep olan şeydir. Teresa Fidalgo viral olmuş toplu mesajı bunlardan biridir. Arama motorunuzda basit bir arama yaptığınızda, bununla ilgili bir çok sonuç olduğunu görürsünüz.

Teresa Fidalgo hakkındaki tüm hikayeler doğru mu? Teresa Fialgo gerçekten bir hayalet mi? İşte bu yazımızda Sosyal Medya Hayaleti Teresa Fidalgo hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Ben Teresa Fidalgo ve bu mesajı 20 kişiye daha göndermezsen…

Muhtemelen yukarıdaki mesajı sosyal medyada dolaşırken toplu şekilde gönderilmiş hallerine rastlamışsındır. Terasa’nın hikayesi öncelikli olarak Facebook’ta çok yaygınlaştı. WhatsApp, Instagram sırasıyla takip etti ve e-posta mesajlarına kadar düşmeye başladı.

Teresa kelimesi için bile Google arama yaparsanız, sayısız sonuç alırsınız, ancak çoğu durumda, bir araba kazasında ölen genç bir kızın hayaleti olduğu iddia edilen bazı kanlı resimler bulacaksınız.

Gerçekten de, bu tür sonuçlar birçok insanı şok edecek ve onları mesajın kaynağının temel amacını yerine getirerek önerdiği gibi yapmaya zorlayacaktır.

Teresa Fidalgo kimdir?

Teresa, yıllar boyunca insanlar tarafından yayılan ilk hayalet kadın efsanesi değil. Ancak, insanlar onun hikayesinin gerçek olduğunu ve yıllar boyunca birçok kişinin dikkatini çektiğini biliyoruz. Efsaneye göre Teresa Fidalgo, 1983 yılında Portekiz‘in Sentra kentinde ölen bir kızın hayaleti olduğuna inanılıyor. Peki Teresa Fidalgo nasıl öldü? Onun bir kazada öldüğüne inanılıyor. Kazadan yirmi yıl sonra, 12 Temmuz 2003’te görüntüleri internette yayınlandı ve viral oldu.

Teresa Fidalgo’nun hikayesi nedir?

Daha önce Teresa Fidalgo’nun videolarına internette rastlamamış olmanız çok düşük bir ihtimal. Genel inanışa göre bu video, 2003 yılında Teresa Fidalgo’nun kazasından yirmi yıl sonra ortaya çıktı ve o zamandan beri çok popüler. Videoda, üç arkadaştan oluşan bir grup, geceleri ıssız bir alanda hayalet hikayeleri tartışırken araba kullanıyor. Yolun diğer tarafında beyazlar içinde yürüyen bir kadın görürler ve araçlarına almaya karar verirler.

Arabaya aldıkları kadın görüntü itibariyle şüphe içermeyen sessiz biridir ve yolculuk esnasında konuşmaz. Nereye gittiği sorulduğunda, ileriyi işaret eder. Garip bir şekilde işaret ettiği yerin daha önce kaza geçirdiği ve öldüğü yer olduğunu söyler. Kamera bir kez daha ona döndüğünde yüzü kanla kaplıdır. İddia edilen hikâyeye göre, iki yolcu ve bir kadın araba kazasında ölür ve hayatta David adında bir kişi kalır. Ancak o gece olanları net bir şekilde açıklayamaz. Peki bu video gerçek mi? Aslına bakarsanız video olayları canlandırmak için çekilmiş kurgusal bir yapımdan ibaret.

Diğer bir çok şehir efsanesi gibi Teresa Fidalgo da insanlara çok inandırıcı gelmiştir ve çoğu durumda insanlar hikayenin gerçek olup olmadığını düşünürken bir çok detayı atlamışlardır. Teresa Fidalgo hikayesi, tıpkı diğer birçok şehir efsanesi gibi sahtedir, gerçek ve yaşanmış bir olay değildir.

Aslına bakarsanız bu bir kısa filmdir. Yani görüntüler gerçektir, ancak izlediğiniz hikayenin tamamı bir film olarak mükemmel bir şekilde senaryolaştırılmıştır. Hatta kısa filmi yapan Portekizli bir yönetmen, hikayede kazadan kurtulan kişiyle aynı ismi taşıyor.

Teresa Fidalgo Hikayesi Gerçek Mi?

Peki, Teresa Fidalgo hikayesi gerçek mi? Teresa Fidalgo ile ilgili popüler olan video David Rebordão, Portekizli ünlü yapımcı tarafından yazılmıştır. Gerçek bir hikâye değildir.

David Rebordão’nun kısa filmi “A Curva” adlı filmden bir kesit olan bu video interneti kasıp kavurmaktadır. Bu kısa film aslında 2003 yılında gösterime girmiş durumdadır.

Muhtemelen Teresa Fidalgo videosuna rastlamışsınızdır ve muhtemelen görüntünün gerçek olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Anlatıya göre video, 2003 yılında Teresa Fidalgo’nun kazasından yirmi yıl sonra ortaya çıktı ve o zamandan beri viral oldu. Görüntülerde, üç arkadaştan oluşan bir grup, geceleri ıssız bir bölgede hayalet hikâyeleri tartışırken araba kullanıyor. Yolun diğer tarafında beyazlar içinde yürüyen bir kadın görürler ve onu götürmeye karar verirler. Bayan çekici ama çekingen ve çok konuşmaz. Nereye gittiği sorulduğunda, ileriyi işaret ediyor. Birdenbire son varış noktasını işaret ediyor ve arabadaki diğer insanlara buranın kaza geçirdiği ve öldüğü yer olduğunu söylüyor. Kamera bir kez daha onun yönüne döndüğünde yüzü kanla kaplanır. Çığlık atıyor ve araba çarpıyor.

Aslına bakarsanız videonun yapımcısı da konunun hikâyeden ibaret olduğunu ve gerçekle hiçbir alakası olmadığını belirtmesine rağmen instagram kullanıcıları konuyu devam ettirmekte ve spam olarak gözüken bu mesaj ağını genişletmeyi seçmektedirler. Türk kullanıcılar da bunu sıklıkla rağbet göstermektedir.