Tozluyaka Hazal kimdir? Çağla Şimşek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

15.08.2022
Tozluyaka Hazal kimdir? Çağla Şimşek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Tozluyaka Hazal kimdir? Çağla Şimşek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Dört kişilik bir genç arkadaş grubun Vefa adındaki karakteri burslu olarak kolejde okumaktadır. Diğer karakterler, Ali, Arap lakaplı Sinan ve Zeyno devlet okulunda okumaktadırlar fakat derslere yönelik değillerdir. Yaz tatilinde öğrencilere motivasyon olmak amacıyla bir konser düzenleyen ve Vefa’nın da orada okuduğu Yağızoğlu Kolejinde yaşanan bir tecavüz olayı üzerine aslında yapmamış olmasına rağmen suç Vefa’ya atılıyor. Tecavüz edilmekten sıyrılan karakterimiz Hazal’ın arkadaşları ise olay yerine geldiklerinde Vefayı dövmekten beter ediyorlar. Olay yerinden öğretmeni sayesinde kurtulan Vefa intihar ettiği düşünülüyor fakat bazı karakerler içinde. Aslen iş çok karışık ama herşey bir bir ortaya dökülmek üzere.

FOX TV ekranlarında yayına giren Tozluyaka dizisinde sır dolu, hayatını arkadaşlarına değiştirerek anlatan Hazal karakterini başarılı oyunculuğu ile izleyiciye geçiren Çağla Şimşek, 1 Ağustos 2002 yılında hayata gözlerini açmıştır. Çocuk yaştan beri oyunculuk işinde olan Şimşek, oyunculuğa Elveda Derken dizisindeki Naz karakteriyle ilk adımını atmıştır. Şimşek, aslen Samsunludur. Toplam on tane dizi, 4 tane de filmde oynamıştır. Birçok reklam filminde oynadığı görülmüştür.

Tozlu Yaka dizisindeki Hazal karakterine, Çağla Şimşek hayat vermektedir. Şimşek, 1 Ağustos 2002 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 20 yaşındadır. Oyunculuk kariyerine ilk defa Elveda Derken dizisiyle başlamıştır.