Tuba Kalçık kimdir? Nerelidir? Tuba Kalçık Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Kiminle Evli?

27.08.2022
Tuba Kalçık kimdir? Nerelidir? Tuba Kalçık Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Kiminle Evli?

Tuba Kalçık kimdir? Nerelidir? Tuba Kalçık Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Kiminle Evli?

5 Şubat 1984 tarihinde dünyaya geldi. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

Gazeteci, öğretim görevlisi.

5 Şubat 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Ankara’da Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Tuba Kalçık, yüksek lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yapmıştır. Doktora eğitimini de İstanbul Üniversitesi’nde yine İletişim üzerine tamamlamıştır.

Doktorasını ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde yapmıştır. Medya sektöründe ve çalışmaktadır. Medipol üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır. Ayrıca Sabah gazetesinde köşe yazarlığı da yapmaktadır. Çalışmalarından dolayı birçok ödül almıştır.

Tuba Kalçık oyuncu Mustafa Üstündağ ile evlendi.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde doktor öğretim görevlisi olarak çalışan Tuba Kalçık, aynı zamanda medya sektöründe çeşitli kurumlarda editörlük ve yapımcılık gibi görevler üstlenmiştir. Türkiye’nin önde gelen isimleri ile çeşitli platformlarda röportajlar gerçekleştirmiştir. Özellikle siyasal iletişim ve meyda üzerine çalışmalarda bulunan Tuba Kalçık, şu anda Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’de yardımcı doçent olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Sabah gazetesinde de köşe yazarlığı yapmaktadır. Kalçık, ayrıca köşesinde çeşitli isimlerle de röportajlara imza atmaktadır.