Tuğçe Utlu Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi? Tuğçe Utlu instagram

01.11.2023
Tuğçe Utlu Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi? Tuğçe Utlu instagram

Tuğçe Utlu Kimdir? Tuğçe Utlu Kaç Yaşında? Tuğçe Utlu Evli mi? Tuğçe Utlu instagram Tuğçe Utlu eşi Kimdir? Tuğçe Utlu Aslen Nereli? Tuğçe Utlu Taner Ay? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Tuğçe Utlu Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi? Tuğçe Utlu instagram sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun netbilge bilgiler sizlerle.

@tugceutlutr kullanıcı adı ile instagramda bulunur. 1 Kasım 2023 itibariyle 12 bin takipçisi vardır. Kendisi TRT ekranlarında Spikerlik yapmaktadır. Ayrıca “Mete ile Ali” Hikaye Kitapları yazar.

Tuğçe Utlu, 16 Nisan 1993 tarihinde Ankara’da doğmuş olup ilkokul ve lise eğitiminin ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi bölümünden ve Anadolu Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra, Nişantaşı Üniversitesi’nde Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamış ve aynı üniversitede sözleşmeli öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Kariyerine TRT’de başlayan Tuğçe Utlu, özellikle işaret dili alanında uzmanlaşmış ve bu alandaki çalışmalarını TRT bünyesinde geliştirmiştir. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü’nde sözleşmeli öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. İşaret dili ile ilgili yaptığı sosyal sorumluluk projeleri, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve RTÜK tarafından ödüllendirilmiştir.

2021 yılında Çay TV’de “Nostalji Molası” adında canlı yayın sohbet programını hazırlamış ve sunmuş olan Tuğçe Utlu, bu programda siyaset, sanat ve cemiyet dünyasından birçok önemli ismi ağırlamıştır. Son olarak, TRT 2 Kültür Sanat Kanalı’nın ilk spikeri olarak göreve başlamış ve kanalın yaz döneminde “Dijital Programları”nın yüzü olmuştur. Yeni yayın döneminde de TRT 2 Kültür Sanat Kanalı’nda kariyerine devam etmeyi planlamaktadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Tuğçe Utlu Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi? Tuğçe Utlu instagram sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.