Tunç Holding kimin? Tunç Holding sahibi Dinçer Azaphan kimdir? Aslen nereli?

26.07.2022
Tunç Holding kimin? Tunç Holding sahibi Dinçer Azaphan kimdir? Aslen nereli?

Tunç Holding kimin? Tunç Holding kimin sahibi Dinçer Azaphan kimdir? Aslen nereli?

Dinçer Azaphan ve Göksel Gümüşdağ çocukluk arkadaşıdır. Hala arkadaşlıklarını sürdüren Dinçer Azaphan ve Göksel Gümüşdağ sıkça bir araya gelmektedir. Dinçer Azaphan’ın eski eşi Duygu Helvacıoğlu’dur. Dinçer Azaphan’ın eski eşi Duygu Helvacıoğlu ile olan evliliği 6 ay sürmüştür. Dinçer Azaphan, Müge Dilek ile 2018 yılında evlenmiştir.

Dinçer Azaphan iş adamıdır. Dinçer Azaphan Tunç Holding’in sahibidir ve Tunç Petrol’ün patronu olmasının yanı sıra diğer mesleği, Galatasaray Genel Kurul Üyesi olarak tanımlanmaktadır. Dinçer Azaphan’ın İstanbul ilimizde toplamda 3 adet akaryakıt istasyonu olduğu bilinmektedir.

unç Holding yönetim kurulu başkanı olan aynı zamanda babasından kalan Tunç Petrol ün sahibidir. Ünlü petrolcü Tuncay Azaphanın oğludur. İstanbul Güngören ilçesi Merter semtinde babasının adına bir okulu vardır. Tuncay Azaphan lisesi olarak geçmektedir.

Galatasaray Genel Kurul Üyesi olan Dinçer Azaphan’ın İstanbul’da 3 adet akaryakıt istasyonu olduğu biliniyor.

Galatasaray, 2021 yılında Dinçer Azaphan’ın sahibi olduğu Tunç Holding A.Ş. ile sponsorluk anlaşması imzalanacağını duyurmuştu. Galatasaray Futbol A Takımı ve Galatasaray Kadın Voleybol Takımının sponsorluğunu içeren iş birliği anlaşmasının imza töreni, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü ve Tunç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan’ın katılımıyla 17 Ağustos 2021 Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda yapılmıştı. Ünlü ve başarılı genç iş adamının ismi kulislerde konuşulmaya başlandı. Dinçer Azaphan 2018 yılının son ayında adı Galatasaray yönetiminde olan isimler arasındadır.

Dinçer Azaphan, Tunç Holding yönetim kurulu başkanı olan aynı zamanda babasından kalan Tunç Petrol’ün sahibidir. Ünlü petrolcü Tuncay Azaphanın oğlu olan Dinçer Azaphan, İstanbul Güngören’in Merter semtinde babasının adına bir okulu vardır. Okulun adı Tuncay Azaphan Lisesi olarak geçmektedir. Galatasaray Genel Kurul Üyesi olan Dinçer Azaphan’ın İstanbul’da 3 adet akaryakıt istasyonu bulunuyor.

Dinçel Azaphan daha önce Duygu Helvacıoğlu’yla evliydi. Yine iş, sanat ve spor dünyasından ünlü isimleri düğünde bulunuyorlardı. O yıllarda nikahta memurluğu siyasetçi Mustafa Sarıgül yapmış ve çift evlilik cüzdanlarını futbolcu Arda Turan’ın elinden almışlardı. DAha sonra evliliklerini bitirme kararı aldılar.

Dinçer Azaphan Aralık 2018 tarihinde Beyaz Tv program müdürü Müge Dilek ile evlendi.