Tuncay Kantarcı kimdir? Osman Wöber hayatını kaybetti!

26.06.2022
Tuncay Kantarcı kimdir? Osman Wöber hayatını kaybetti!

Tuncay Kantarcı kimdir? Osman Wöber hayatını kaybetti!

Kurtlar Vadisi’nde ‘Tuncay’ karakterine hayat veren ünlü oyuncu Osman Wöber’den bugün üzen haber geldi. Osman Wöber’in ölüm haberini Zafer Algöz duyurdu.

Ünlü oyuncu Wöber, geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Acı haberi ise yine ünlü sanatçı Zafer Algöz sosyal medya hesabından duyurdu. Alagöz paylaşımında, “Sevgili arkadaşımız Osman Wober’ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan Kamyon’un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber’in eşidir.