Turgut Kazan kimdir? Nerelidir? Kızı Aslı Kazan kimdir?

17.07.2022
Turgut Kazan kimdir? Nerelidir? Kızı Aslı Kazan kimdir?

Turgut Kazan kimdir? Kaç yaşında? Turgut Kazan nereli? Turgut Kazan eşi, kızı kim? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Turgut Kazan kimdir? Nerelidir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Turgut Kazan’ın Doğum Tarihi ve Hukuki Kariyeri

Turgut Kazan, Türkiye’nin Adana şehrinde 1940 yılında doğmuştur ve şu an itibarıyla 81 yaşındadır. Hukuki kariyerine 1962 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak başlamıştır. 1963 yılında İstanbul Barosu’na kaydını yaptırarak avukatlık mesleğine adım atmış ve bu mesleği hala sürdürmektedir. Kazan, avukatlık kariyeri boyunca çeşitli önemli görevlerde bulunmuştur.

Özellikle 1988-1996 yılları arasında 4 dönem boyunca İstanbul Barosu’nun başkanlığını yapmıştır. Ayrıca, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in savunmasını üstlenmiş ve Cihaner hakkında yazılan bir mektubun savcılığın işlem yapmamasını eleştirmesi nedeniyle “3 yıl hapis ve meslekten men” cezası istemiyle dava açılmış, ancak görevsizlik kararı verilmiştir.

Turgut Kazan, aynı zamanda Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi olarak görev yapmaktadır ve 2012 yılı itibarıyla İstanbul Barosu’nun Türkiye Barolar Birliği delegeleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca, Turgut Kazan’ın kızı Aslı Kazan da İstanbul’da doğmuş ve Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. İfade özgürlüğü, basın hukuku ve insan hakları gibi konulardaki çalışmalarıyla tanınan Aslı Kazan, Gezi sürecinde İstanbul Mimarlar Odası’nın avukatlığını üstlenmiştir. Babası Turgut Kazan ile birlikte Kazan Hukuk Bürosu’nu yönetmektedirler. Ayrıca, İngilizce ve İtalyanca dillerini iyi derecede bilmektedirler.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Turgut Kazan kimdir? Nerelidir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Aslı Kazan kimdir? Aslı Kazan biyografi

Babası Turgut Kazan’ın hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktadır. İtalyan Lisesi’nin ardından 2002 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır. 2003 yılında İstanbul Barosuna kayıt olarak avukatlığa başlamıştır. İtalyanca ve İngilizce bilmektedir. Adının geçtiği Şişli Belediyesi ile ilgili iddiaları yanıtlayan Kazan, kendisine de bir kaç gündür bu yönde duyumlar geldiğini belirterek, “Partimden böyle bir teklif gelirse değerlendiririm” dedi.

error: Content is protected !!