Turhan Mildon Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Turhan Mildon Eşi Kimdir?

25.06.2022
Turhan Mildon Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Turhan Mildon Eşi Kimdir?

Turhan Mildon Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Alara Mildon Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Turhan Mildon Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Turhan Mildon Eşi Kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Alara Mildon ve Turhan Mildon kardeştir. Mert Mildon’un, Fatoş Mildon’la mutlu bir evliliği bulunuyor. Mert ve Fatoş Mildon çiftinin bu evlilikten Alara ve Turhan isimli iki çocukları bulunuyor.

Alara Mildon @alaramildon kullanıcı adı ile instagramda bulunmaktadır. 7 bin civarında takipçisi vardır.

Turhan Mildon @turhanmildon kullanıcı adı ile instagramda bulunmaktadır.

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon Kimdir? Kaç Yaşında? Mildon Ailesi?

Mert Mildon 27 Ocak 1975 İstanbul doğumludur. Gelibolulu Mildon ailesinin büyük oğlu olan Mert Mildon, ilkokula 1982 yılında Gelibolu’da başladı. Ortaöğrenimini Gelibolu Lisesi’nde okudu. Lise öğrenimini İstanbul Ortaköy Anadolu Denizcilik Lisesi Gemi Makinaları bölümününde tamamladı. Üniversite eğitimini, Bilkent Üniversitesi Muhasebe bölümünü bitirerek 1997 yılında tamamladı. Babasının sahibi olduğu Miller Oto da 1997 yılında iş hayatına atıldı.

1998 yılında şirketin yönetim kurulu üyesi oldu. 2001 yılında Miller Carrental firması kurarak araç kiralama işine girdi. 2006 yılında Miller Flama şirketini kurdu ve ilk ticari gemisini aldı. Aldığı ilk geminin adını babasının adı olan “Turhan Mildon” koydu. 2012 senesinde inşaat alanına giren Mert Mildon, Miller Şirketler Grubu’nu 2015 yılında holdingleştirdi. 2010 yılında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2014 ve 2016 yılları arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Sporla yakından ilgilenen Mert Mildon, su sporlarında faaliyet gösteren Miller Spor Kulübü’nü 2015 yılında kurdu. Spor alanındaki faaliyetlerde her zaman çeşitli sponsorluk anlaşmaları yaparak destek oldu.

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mert Mildon, Fatoş Mildon’la evlidir ve Turhan Mildon, Alara Mildon adında iki çocuğu bulunmaktadır.

Resmi web sitelerinde şu bilgi yer alır.

3 Kasım 1946’da doğan M. Turhan Mildon, Ticari Bilimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra 1967’de Miller Oto Ticaret ve Sanayi A.Ş.’yi Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde kurmuştur. İlk ticari faaliyetine otomobil yedek parçası ve Good Year lastikleri satışıyla başlamıştır.

1975 yılında faaliyete başlayan Petrol Ofisi ile de akaryakıt sektörüne giriş yapmıştır. 1986 yılında Tofaş Ana Bayiliğini alarak Fiat markasının Çanakkale bölgesinde araç satış, servis ve yedek parça satışına başlamıştır. Turhan Mildon, 1984 ve 1994 yıllarında olmak üzere Gelibolu Belediye Başkanlığı yaparak ilçesine hizmet vermiştir. Kurucumuz 17.11.2011 yılında vefat etmiştir.

“Başkalarına karşı beslediğimiz güvenin en büyük kısmını doğuran, kendimize olan güvenimizdir. İnsanın kendine güveni, büyük işlere girişmesinin ilk şartıdır. Bizlere bırakılan bu miras aynı güvenilirlik, dürüstlük ile devam edecektir.”

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Turhan Mildon Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Turhan Mildon Eşi Kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.