Türkan Hazal kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.03.2022
Türkan Hazal kimdir, nereli, kaç yaşında?

Türk Halk Müziği Sanatçısı Türkan Hazal 1 Ocak 1999 yılında Ağrı’da dünyaya geldi

. Memleketi aslen Ağrı’dır. Tama adı Türkan Hazal Erez’dir.

Öğrenimine Ağrı’da başlayan Türkan Hazal Ağrı Anadolu Lisesi’ni tamamladıktan sonra müzik kariyeri nedeni ile eğitimine ara vermek zorunda kaldı.

Genç ve güzel sanatçı Türkan Hazal bu sürecin ardından ailesi ile birlikte İstanbul Bağcılar’a taşındı ve yaşamını İstanbul’da sürdürmeye başladı.

Türkan Hazal müzik kariyerine seslendirdiği amatör şarkılarla adım attı.

2017 yılının sonlarına doğru enstrümanlar eşliğinde seslendirdiği türküler karşılık bulmaya başladı.

2018 yılında youtube üzerinden video klipler halinde yayınlanan şarkıları kısa sürede güzel yorumu ile dikkat çekmeye başladı.

Türkan Hazal instagramda @turkan.hazal.official kullanıcı adı ile bulunur ve 182bin takipçisi vardır 14 Mart 2022 itibariyle.

Türkan Hazal en büyük çıkışını 2018 yılında Yoh Yoh adlı türkü ile gerçekleştirerek 52 milyondan fazla izleme ile kendi rekorunu kırdı.

Türkan Hazal seslendirdiği türkülerin yanı sıra hareketli şarkıları ile de ön plandadır. Bir dönem türbanlı türkücü olarak anıldı. Ancak bu başarısına daha da başarı kattı.

Sosyal medya takipçilerinin en çok merak ettiği sorular arasında Türkan Hazal’ın evli olup olmadığı sorusu yer almıştır. Türkan Hazal bekar ve müzik kariyerinde ilerleme kaydetmektedir.

Albüm, müzik çalışmalarının yanı sıra çeşitli, konser ve organizasyonlarda yer alan Türkan Hazal ayrıca düğün organizasyonlarında da yer almaktadır. Müzik repertuarında slow şarkılara yer veren genç Halk müziği sanatçısı Türkan Hazal, Türkçe ve Kürtçe seslendirdiği şarkılarla da oldukça popüler isimler arasında yer alıyor.

18 Mart 2018 Türkan Hazal Gittin Gideli adlı single çalışması tüm dijital platformlarda yer aldı. Gittin Gideli adlı single çalışması 4 milyona yakın kişi tarafından izlendi.

Türkan Hazal 2 Eylül 2018 tarihinde yayınladığı Yoh Yoh adlı müzik çalışması yayınlandığı tarihten itibaren toplamda 52 milyon üzerinde izlendi. Bunu dışında Ağlama Yar adlı single çalışmasını 8 Şubat 2019 tarihinde yayınladı ve toplamda 13 milyon kişi tarafından izlendi. 

15 Mart 2019 tarihinde Çavemın Reka Te Da Ma adlı single çalışması tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Günümüzde müzik çalışmalarını YS Muzik Production  şirketi çatısı altında sürdüren Türkan Hazal Türkan Hazal yakın tarihte 13 Şub 2021 tarihinde Yetiş Sevdiğim adlı şarkısını video klibi ile müzikseverlerle ve takipçileri ile paylaştı.