Ufuk Akçekaya kimdir? Tokatspor başkanı kimdir? Neden gündem?

14.07.2022
Ufuk Akçekaya kimdir? Tokatspor başkanı kimdir? Neden gündem?

Ufuk Akçekaya kimdir? Tokatspor başkanı kimdir? Neden gündem?

Türkiye Futbol Federasyonu, başkanlık seçimi için 9 aday olduğunu duyurdu. TFF’nin açıklamasına göre Ufuk Akçekaya, Ramazan Ataş, Mehmet Büyükekşi, Gökhan Kızıltan, Sedat Olca, Hayati Özgül, Ayhan Sağaltıcı, Cemal Tarancı ve Hüseyin Yangın aday oldu. Peki, Ufuk Akçekaya kimdir? Ufuk Akçekaya hangi kulüpe yönetici? Ufuk Akçekaya mesleği ne?

UFUK AKÇEKAYA KİMDİR? Ufuk Akçekaya, Tokatspor başkanı ve eğitimcidir.

Elazığlı bir öğretmen olan Akçekaya aslında adı kamuoyuna ilk kez yansımadı. Farklı şehirlerde eğitim alanında açtığı kurumlarla tanınan Ufuk Akçekaya, 2018 yılının Ekim ayında Tokat’a geldi. Burada ‘Beykent Okulları’nı kurdu ve kısa bir süre sonra da Tokatspor’un borçlarını üstlenerek kulübü dernek statüsünden çıkarıp anonim şirkete dönüştürdü.

Akçekaya’nın kulübün başına geçmesinin ardından, Mart 2019’da eski futbolcu Oktay Derelioğlu teknik direktörlüğe getirildi.

Akçekaya, Boğaziçi Üniversitesi’nin tartışılan Rektörü Melih Bulu’yu da ziyaret ederek 60 numaralı takım formasını verdi. Ancak Bulu Kırıkkaleliydi ve Tokat’la bilinen bir bağlantısı yoktu.

Üsküdar Nazmi Arıkan Fen Bilimleri ve Libadiye Nazmi Arıkan Fen Bilimleri adıyla faaliyet gösteren okulların sahibi olduğu açık kaynaklarda yazmaktadır.

Açık kaynaklarda yer alan bilgilere göre Farklı şehirlerde eğitim alanında açtığı kurumlarla tanınan Ufuk Akçekaya, 2018 yılının Ekim ayında Tokat’a geldi. Burada ‘Beykent Okulları’nı kurdu ve kısa bir süre sonra da Tokatspor’un borçlarını üstlenerek kulübü dernek statüsünden çıkarıp anonim şirkete dönüştürdü.