Ufuk Bayraktar babası kimdir? Cevahir Bayraktar kimdir? Nereli? Cevahir Bayraktar kabadayı mı?

19.12.2022
Ufuk Bayraktar babası kimdir? Cevahir Bayraktar kimdir? Nereli? Cevahir Bayraktar kabadayı mı?

Ufuk Bayraktar babası kimdir? Ufuk Bayraktar babası kabadayı mı? Cevahir Bayraktar kimdir? Cevahir Bayraktar Nereli? Cevahir Bayraktar kabadayı mı?

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Cevahir Bayraktar Trabzonlu olup, annesi Şenel Bayraktar Kilislidir.

Bir ropörtajında şöyle demektedir Ufuk Bayraktar ” Mahallede pata küte dövüyorduk milleti. Nerede kavga, orada biz.

Zeki Ağabey’le tanışmasaydık, bilemiyorum hayat nereye götürürdü beni.

O zaman rolünüzü daha rahat oynuyorsunuz. Tabii o dönemlerin kabadayıları daha başkadır eminim…

Babamları, amcamları örnek alıyorum. Cevahir Bayraktar’ın oğluyum ben. Babam yürüdüğü zaman yer sallanırmış zamanında.

Kabadayı adam aile babasıdır, evine gelir, kimseden haksız yere bir şey almaz, vicdanı vardır. Bunları babamdan aldım ben.

Mahallede arkadaşlarla yaptığımız da oydu aslında. Oyunculukta, aradan doğru noktayı çekip onu yansıtacaksın yalnızca. Ben de Zeki Ağabey’den onu nasıl yapacağımı öğrendim. Yani hayattan alıp ruhuma sokup, sonra onu oynamayı öğrendim.”

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Cevahir Bayraktar Trabzonlu olup, annesi Şenel Bayraktar Kilislidir.

Ufuk Bayraktar’ın bir abisi ve bir de kız kardeşi vardır. Lise eğitimini Gürsoy Koleji’nde tamamladıktan sonra eğitim hayatını bitirip babasının Cihangir’de işlettiği Firuzağa Kahvesi’nde iş hayatına başlamıştır. Babasının yanında çalışırken 2003 senesinde yönetmeni Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmiş ve Türk televizyon tarihine kazandırılmıştır.

Ufuk Bayraktar’ın kariyerinde dönüm noktası, 2006 yılında Zeki Demirkubuz’un yönetmenliği üstlendiği Kader isimli dram filminde başrollerinde Vildan Atasever, Engin Akyürek, Müge Ulusoy ve Ozan Bilen ile birlikte oynadı. Bu filmde Bekir rolünü oynayan Bayraktar 26.İstanbul Film Festivali, En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

2009 yılına gelindiğinde ise yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstlendiği, Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz’in başrollerde oynadığı Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz’in oynadığı “Ramiz Dayı” karakterinin gençliğini canlandırdı. Diğer rollerde, Haluk Bilginer, Burçin Terzioğlu, Sedef Avcı, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Bade İşçil, İsmail Filiz, Salih Kalyon, Kıvanç Tatlıtuğ gibi oyuncular yer aldı.

Merve Bayraktar ile dünya evine giren Ufuk Bayraktar’ın Efe Cevahir Bayraktar adında bir erkek çocuğu vardır.

2012 yılında senaryosu Turgut Özakman’ın kaleme aldığı, Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Serkan Ercan, Bülent Alkış, Rıza Akın, İlker Kızmaz gibi oyuncuların da yer aldığı “Çanakkale 1915” adlı filmde Seyit Onbaşı rolünü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

2015 seneseinde başrolünü Hasibe Eren ve Selen Domaç ile paylaştığı “Kümes” adlı filmin senaryosunu yazdı ve yönetmenlik koltuğuna da yine kendisi oturdu.

2016 yılında senaryosu ve yönetmenliği Alper Çağlar’dan olan “Dağ” adlı sinema filmi serisinde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Emir Benderlioğlu, Murat Arkın birlikte ekranlara çıktı

Cevahir Bayraktar kimdir? Cevahir Bayraktar Kabadayı mı? Cevahir Dayı Kimdir?

Ufuk Bayraktar (d. 12 Eylül 1981, İstanbul, Türkiye), Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

Ezel dizisindeki Ramiz Dayı’nın genç hali rolüyle kendine hayran bırakan ve Dağ 2, Çanakkale 1915, Vatanım Sensin gibi pek çok başarılı projede de yer almış ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar yeni projesini sevenlerine sundu. ‘Dayı’ rolüyle bütünleşmiş olan Bayraktar, senaryosunu Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk’ün yazmış olduğu ‘Dayı: Bir Adamın Hikayesi’ filminde başrol Cevahir’e hayat veriyor.

Filiz Akın ve Yılmaz Güney’in Umutsuzlar filmiyle denk tutan yorumlardan bahsedilince ikili:

‘Onlar bizim büyüklerimiz. Belki onların yerini dolduramayız ama çıraklığını yapabiliriz. Bilmiyorum bu film belki kalfalık belgemiz olur. Bu yolda gidiyor olmak bile bir şeref. Benzetenlere teşekkür ederiz’ dedi.

Oyuncu Ufuk Bayraktar kendisini Yılmaz Güney’e benzetenler sorulunca durumdan memnun olduğunu ifade ediyor:

‘Ne mutlu bana ama Yılmaz abi gönlümüzde. Ama hiç kimse giden birinin yerini dolduramaz. Onlar bizim büyüklerimiz. Belki onun yerini dolduramayız ama çıraklığını yapabiliriz. Bilmiyorum bu film belki kalfalık belgemiz olur. Bu yolda gidiyor olmak bile bir şeref. Benzetenlere teşekkür ederim.’

Film hakkında detaylı bilgiler veren ikili ‘dayı: Bir Adamın Hikayesi’ nin melodram, mafya ya da kabadayı filmi içeriği olmadığından bahsetti. Ufuk Bayraktar kendi karakterini açıklarken:

’60’lar, 70’ler, 80’lerde kabadayılık diye bir kavram vardı. Onlar adalet ve merhamet terazisiyle yaşayan insanlardı.

Şimdi başka bir şeye dönüşmüş olabilir. Ama abim bu filmi yazarken babamızdan esinlendi. Bu hikayede adalet ve merhamet terazisiyle yetişmiş bir çocuğun, şehre geldiğindeki bir dostluk ve çok derinlerde yaşadığı bir aşkın içinde kendisini bulmasıyla yaşadıklarını anlatıyor.

Tabii bunları anlatırken geldiği noktadaki olaylar onu bambaşka bir dünya götürüyor…’ dedi. Gizem Karaca ise karakterini çok sevdiğinden bahsederken şu ifadeleri kullandı:

‘Bu sırada ben plak çıkarmaya çalışan, şirin şirin ortada dolaşan, abisinin kanatları altında olan, hayalleri peşinde koşan cıvıl cıvıl bir kızı canlandırıyorum.

Kendim gibi enerjisi yüksek birini oynuyorum. Bu yüzden çok keyifliydi. Çok dallanabilecek ve çok rahat oynayabileceğim bir karakterdi. Hayalleri peşinden koşarken hiç beklemediği ve belki de hiç hayalinde olmadığı tarzda bir aşk yaşamaya başlıyor. Ve aslında hayallerini gerçekleştiren bir adam karşısına çıkmış oluyor.’

OYUNCUNUN ROL ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLERİ

Senaryo :

2015 – Kümes (Sinema Filmi)

2014 – The Coop (Sinema Filmi)

Yönetmen :

2015 – Kümes (Sinema Filmi)

2014 – The Coop (Sinema Filmi)

Yapımcı :

2015 – Kümes (Sinema Filmi)

2014 – The Coop (Sinema Filmi)

Oyuncu :

2016 – Dağ 2 (Bekir) (Sinema Filmi)

2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Ömer) (TV Dizisi)

2015 – Milat (Hamza Ustaoğlu (Mit Elemanı)) (TV Dizisi)

2014 – The Coop (Kümes) (Süleyman)(Sinema Filmi)

2014 – Miraç (Sinema Filmi)

2012 – Çanakkale 1915 (Seyit Onbaşı) (Sinema Filmi)

2012 – Dağ (Bekir) (Sinema Filmi)

2012 – Bu Son Olsun (Ertuğrul) (Sinema Filmi)

2011 – Toprağın Çocukları (Cevher) (Sinema Filmi)

2010 – Memleket Meselesi (Polis) (Sinema Filmi)

2010 – Ayrılık (Kemal) (Sinema Filmi) 2010

2009 – Yeni Baştan (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2009 – 2010 – Ezel (Ramiz Karaeski Gençlik) (TV Dizisi)

2008 – Sıcak (Sinema Filmi)

2008 – Girdap (Konuşmacı) (Sinema Filmi)

2008 – Ali’nin Sekiz Günü (Kemal) (Sinema Filmi)

2007 – Yumurta (Haluk) (Sinema Filmi)

2007 – Kartallar Yüksek Uçar (Hasan) (TV Dizisi)

2006 – İklimler (Taksici) (Sinema Filmi)

2006 – Kader (Bekir) (Sinema Filmi)

2005 – Fareler (Kısa Film)

2003 – Bekleme Odası (Ferit) (Sinema Filmi)

2000 – Tirvana (Polis Memuru) (TV Dizisi)

Kurgu :

2015 – Kümes (Kurgu) (Sinema Filmi)

UFUK BAYRAKTAR’IN ALDIĞI ÖDÜLLER:

2006 – 43.Antalya Film Şenliği – Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü (Kader)

2007 – 26.İstanbul Film Festivali – En İyi Erkek Oyuncu (Kader)