Uğur Polat evli mi? Kiminle evli? Eşi kimdir? Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, çocuğu var mı?

29.05.2022
Uğur Polat evli mi? Kiminle evli? Eşi kimdir? Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, çocuğu var mı?

Uğur Polat eşi kimdir? Uğur Polat evli mi? Uğur Polat kimdir, Uğur Polat kaç yaşında, Uğur Polat çocuğu var mı?

Oyuncu Uğur Polat, 1 Ocak 1961 tarihinde, İstanbul‘da dünyaya geldi. Tiyatro ile genç yaşta tanışan Polat, 1978 yılında Ankara Sanat Tiyatrosuna katıldı ve de 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne kayıt oldu. 1985 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’da, 1987 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Tiyatro Bölümü’nde 3 yıl ders öğretim üyeliği yapmıştır.

16 yıl boyunca Devlet Tiyatroları bünyesinde oyunculuk yapan Polat, bu süre zarfında 30’a yakın farklı tiyatro eserinde rol aldı ve de İsmet Küntay Tiyatro Ödülü‘nü kazandı. Uğur Polat’ın rol aldığı oyunlar arasında Hamlet, Kuva-i Milliye, Sansürcü ve de Kafatası da bulunmaktaydı. 1988 yılında vizyona giren Sis adlı filmle beraber sinema dünyasına da atılan Polat, 1989 yılında Cahide ve 1990 yılında Bütün Kapılar Kapalıydı filmlerinde rol aldı; bu film ona 1990 yılında Ankara Film Festivali‘nde Umut Veren Erkek Oyuncu ödülünü getirdi.

Uğur Polat evli mi? Uğur Polat Kiminle evli? Uğur Polat Eşi kimdir?

Selma Ergeç’in son dönemin en çok konuşulan projelerinden biri olan Yargı dizisinde Yekta Dikmen karakterine hayat veren Uğur Polat ile bir dönem sevgili olduğu öne sürüldü. Bu arada eşinin Nilgün Türksever olduğunu sananlar var fakat alakası yok kendisi de açıklama yaptı konu ile ilgili, Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi “Yargı”da Laçin karakterini canlandıran Nilgün Türksever, dizi ve özel hayatıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı. Uğur Polat ile karı-kocayı canlandıran oyuncu, “Uğur Polat konservatuvarda hocamdı, dizide kocam oldu” dedi.

Nilgün Türksever Kimdir? Nilgün Türksever Nereli ve Kaç Yaşında?

Bursa doğumlu oyuncu Nilgün Türksever, 1977 yılında dünyaya geldi. İlkokul ve liseyi Bursa’da tamamlayan Türksever, 1998 yılında Bursa Kültür ve Sanat Turizm Vakfı Tiyatrosunda oynamaya başladı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde tamamlayan başarılı oyuncu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışmaktadır. Nilgün Türksever, Altuğ Görgü ile evlidir. Bu evliliğinden bir kızı ve bir oğlu vardır

SELMA ERGEÇ KİMDİR, Nerelidir, Kaç yaşında, Evli mi? Eşi kimdir?

Selma Ergeç, 1 Kasım 1978 tarihinde Almanya Hamm’da dünyaya geldi.

Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya’nın Hamm şehrinde doğan Selma Ergeç’in babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşireydi.

Yurt dışında tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye’ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken eroin bağımlısı bir genç kız için oyuncu arandığını gördü ve tıp fakültesinden ayrıldı.

Best Model of Turkey (Türkiye’nin en iyi mankeni) adlı yarışmada da derecesi olan tescilli bir profesyonel modeldir. Emre Altuğ’un Gidecek Yerim mi Var? şarkısının video klibinde oynadı.