Ulaş Özdemir kimdir? Ulaş Özdemir nereli?

13.08.2022
Ulaş Özdemir kimdir? Ulaş Özdemir nereli?

Ulaş Özdemir kimdir? Ulaş Özdemir nereli?

Ulaş Özdemir gazeteci, yazar ve muhabir olarak uzun süre çalışmalarda bulunmuştur. İlk olarak 1993 senesinde Milliyet Gazetesi’nde Torul Muhabiri olarak gazetecilik kariyerine başlamıştır. 1997 senesinde ise Trabzon’da Milliyet Bürosunda, 1999 senesinde ise Doğan Haber Ajansı’nda çalışmaya başlamıştır.

Yaklaşık 6 sene kadar Trabzon’da bir yerel televizyonun genel müdürlüğünü üstlenmiştir. 2009’da Sabah Gazetesi, Atv ve A Haberin Trabzon Bölge Temsilciliği’ne başlamıştır.

1 Mart 2016 tarihinde ise Trabzonspor Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlamıştır.

2001 yılında evlenen Özdemir’in bu evliliğinden iki oğlu vardır.

Trabzonspor takımında yöneticilik yapmaya karar vermenin kendisi için çok zor olduğunu dile getirmiştir. Bir çok kişi ile istişare ettikten sonra bu kararı almış, çünkü buraya gelerek bir çok tartışmanın da beraberinde geleceğini bildiğini sözlerine eklemiştir. Çünkü Trabzonspor gerçekten büyük bir kulüp herkes Trabzonspor’ da olmak istiyor açıklamasında bulunmuştur. Asıl meselenin ise gazeteci olduğunu ancak bu camiaya geldikten sonra susup yazmayacak olmanın da kendisini bir hayli zorladığını aktarmıştır.

Ulaş Özdemir aslen Gümüşhane Torul nüfusuna kayıtlıdır. Torul’da doğmuş ve eğitim hayatını da memleketi Torul’da tamamlamıştır. Üç kardeştir.