Ümit Durak kimdir? Kaç yaşında? Yener Bulut kimdir? Kaç Yaşında?

16.07.2022
Ümit Durak kimdir? Kaç yaşında? Yener Bulut kimdir? Kaç Yaşında?

Ümit Durak kimdir? Ümit Durak Kaç yaşında? Ümit Durak Nereli? Yener Bulut kimdir? Yener Bulut Kaç Yaşında? Yener Bulut Nereli?

Ümit Durak, memleketi olan Van’da müzik öğretmenliği görevine devam etmektedir. Şanlıurfa’da müzik öğretmenliği bölümünü okurken tanıştığı ev arkadaşı olan Yener Bulut ile O Ses Türkiye yarışmasına katılan Ümit Durak, birçok kişinin merak ettiği isim oldu.

Mesleğini aşkla yapan Durak, müzik ile matematiği bir araya getirmeyi başarmıştır. İpekyolu ilçesindeki İMKB Fen Lisesinde müzik öğretmenliği yapan Durak, öğrencilere matematik derslerinde de yardımcı olmak istemiş ve bunun üzerine okulun matematik öğretmenlerinden pi sayısının temel özelliklerini öğrenerek bu sayıya ilişkin yazdığı sözleri, Barış Manço’nun “Kara Sevda” şarkısına uyarlamıştı.

Elbistan Nurhaklı olan Yener Bulut, 2013 yılında atandığı Adana Karataş’ta müzik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Yener Bulut&Ümit Durak, O Ses Türkiye sahnesinde Ladik Semahi şarkısını seslendirdiler. Başarılı bir performans sergileyen ikili tüm jüriyi döndürmeyi başardı.

Ümit Durak ile birlikte Şanlıurfa Harran Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan ikili, dostluklarını ilerleyen dönemlerde de sürdürdü. Aynı evde yaşayan ve aynı grupta müzik yaptıklarını belirten Nurhaklı sanatçı Yener Bulut, dostluklarının çok eski olduğuna değinerek, “1 yıl ara verdik. Ümit’ten teklif geldi. Beraber katılmak için karar verdik” açıklamasında bulunmuştur.

error: Content is protected !!