Vera Kimdir? Kimin aşkı? Vera Tulyakova Hikmet vikipedi

30.11.2023
Vera Kimdir? Kimin aşkı? Vera Tulyakova Hikmet vikipedi

Vera Kimdir? Kimin aşkı? Vera Tulyakova Hikmet vikipedi Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Vera Kimdir? Kimin aşkı? Vera Tulyakova Hikmet vikipediX sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Nazım Hikmet’in son eşi Vera Tulyakova, kanser tedavisi gördüğü Mokova’da bir yıldır süren mücadelesini kaybederek hayatını kaybetti. Vera’nın mezar yeri olmadığı için külleri, Nazım Hikmet’in mezarına konulacak.

68 yaşındaki Nazım Hikmet’in eşi Vera, bir yıldır kanserle mücadele ediyordu. 2000 yılında geçirdiği ameliyata rağmen ilerlemiş kanserle başa çıkamayan Vera, dün sabah 9.30’da yaşamını yitirdi. Vera’nın ölümü üzerine Hürriyet’e açıklama yapan kızı Anna, annesinin mezarının bulunduğu Novodeviçi mezarlığında toprağa verileceğini, ancak mekân sıkıntısı nedeniyle Vera’nın bedeninin yakılarak küllerinin Nazım Hikmet’in mezarına gömüleceğini belirtti.

Vera Tulyakova, Nazım Hikmet ile 1951’de Moskova’ya yerleştikten sonra 1955 yılında tanışmış ve 1959 yılında evlenmişti. Vera, Nazım’ı tanıdığında 23 yaşındaydı, Nazım ise 53. Aralarındaki yaş farkına rağmen büyük bir aşk yaşadılar. Vera’nın bu büyük aşkı, yaşamının sonuna kadar devam etti. Vera’nın vefatıyla ilgili konuşan kızı Anna, annesinin son günlerinde dile getirdiği dileğin, Nazım Hikmet’in tekrar Türk vatandaşlığına kabul edilmesi olduğunu ifade etti. Ancak bu dileği gerçekleşmeden, Vera Tulyakova’nın yaşamına veda ettiği belirtildi.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Vera Kimdir? Kimin aşkı? Vera Tulyakova Hikmet vikipedi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.