Vestel nedir? Vestel ne demek? Vestel’in sahibi kimdir nereli? Vestel’in ilk sahibi?

09.11.2023
Vestel nedir? Vestel ne demek? Vestel’in sahibi kimdir nereli? Vestel’in ilk sahibi?

Vestel nedir? Vestel ne demek? Vestel’in sahibi kimdir nereli? Vestel’in ilk sahibi? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Vestel nedir? Vestel ne demek? Vestel’in sahibi kimdir nereli? Vestel’in ilk sahibi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Kelime anlamı Batı elektronik olan bir firma. İngilizce’de west batı demektir. Türk w harfi olmadığından vest şeklinde yazılıyor. Vest ile elektronik birleştirildiğinde vestel adı ortaya çıkıyor.

Türkiye’de ilkin Asil Nadir’ in kurduğu firma daha sonra Zorlu grubu tarafından alınınca büyüdü. Marka cep telefonundan bilgisayara, televizyondan beyaz eşyaya kadar birçok ürünün üretimini yapıyor. Vestel, Türkiye’nin önde gelen elektronik firmalarının başında gelir. Zorlu Grubu’na aittir.

Şirketin ana ortağı Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin %58,08’lik hissesi Zorlu Holding AŞ’nin mülkiyetindedir. Denizli’nin Babadağ ilçesinde 1944 yılında doğan Ahmet Nazif Zorlu, çalışma hayatına erken yaşlarda tekstil sektöründe başlamıştır. İş hayatının ilk yıllarında tekstil ticareti ile uğraşan Zorlu, 1976 yılında ticaretin yanına üretimi de ekleyerek, Grubu bugünkü sanayici kimliğine taşıyan ilk adımları atmıştır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Vestel nedir? Vestel ne demek? Vestel’in sahibi kimdir nereli? Vestel’in ilk sahibi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.