Willian Arao kimdir? Willian Arao kaç yaşında, nereli? Willian Arao Fenerbahçeye geliyor mu?

12.07.2022
Willian Arao kimdir? Willian Arao kaç yaşında, nereli? Willian Arao Fenerbahçeye geliyor mu?

Willian Arao kimdir? Willian Arao kaç yaşında, nereli? Willian Arao Fenerbahçeye geliyor mu? Willian Arao kimdir nereli kaç yaşında? Fenerbahçe’nin gündemindeki Willian Arao hangi takımlarda oynadı?

Willian Souza Arão da Silva, Campeonato Brasileiro Série A kulübü Flamengo’da defansif orta saha ve stoper olarak oynayan Brezilyalı bir futbolcu.

Globo’nun haberine göre; Fenerbahçe’nin transferi için geri sayıma geçtiği Willian Arao konusunda kriz çıktı. Willian Arao’nun Fenerbahçe’ye transfer olmasını resmiyete kavuşturmak için Türkiye’ye gitmesi gereken izinleri hala almadığı öğrenildi. 29 yaşındaki altı numara bu gelişme sonrası Flamengo’nun antrenmanına katıldı.

Willian Arao antrenmana katıldığı anı sosyal medya hesaplarından paylaştı. Tecrübeli orta sahanın Flamengo ile olan sözleşmesi Aralık 2023’te sona erecek ve güncel piyasa değeri 7 milyon euro olarak gösteriliyor.

Willian Arao, 12 Mart 1992 doğumludur. Campeonato Brasileiro Série A kulübü Flamengo’da defansif orta saha ve stoper olarak oynayan Brezilyalı futbolcu Arao, Fenerbahçe ile anılmasının akabinde araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Willian Arao kimdir nereli kaç yaşında? Fenerbahçe’nin gündemindeki Willian Arao hangi takımlarda oynadı? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

Arão, gençlik kariyerine São Paulo ve Corinthians’ta oynayarak başladı ve ilk profesyonel deneyimini burada yaşadı, ancak Arão sonraki yıllarının çoğunu farklı Brezilya kulüplerinde kiralık olarak oynayarak geçirdi. Botafogo’nun 2015 Campeonato Brasileiro Série B’yi kazanmasında önemli rol oynadı.

OYNADIĞI TAKIMLAR

yıllar Takım
2011–2015 Korintliler
2013 → Portuguesa (kredi)
2014 → Chapecoense (kredi)
2014 → Atletico Goianiense (kiralık)
2015 → Botafogo (kredi)
2016– Flamengo