Xiaomi Telefon PC Görmüyor? Windows 10 Xiaomi Telefonu görmüyor! Xiaomi Redmi Note 8 telefonu bilgisayara nasıl bağlanır?

07.07.2022
Xiaomi Telefon PC Görmüyor? Windows 10 Xiaomi Telefonu görmüyor! Xiaomi Redmi Note 8 telefonu bilgisayara nasıl bağlanır?

Xiaomi Telefon PC Görmüyor? Windows 10 Xiaomi Telefonu görmüyor! Xiaomi Redmi Note 8 telefonu bilgisayara nasıl bağlanır?

Telefonu Bilgisayara Bağlama – Xiaomi Redmi USB Sürücüsünü Göremiyor

  1. Akıllı telefonu bir USB kablosuyla bilgisayara bağlıyoruz.
  2. Ekranda USB Şarj sekmesi görünüyor.
  3. Üzerine tıklayın ve “Dosya Aktarımı (MTP)” seçeneğini seçin.

Bilgisayar telefonu görmüyor sorunu yaşıyorsanız USB girişlerini kontrol edin. Hatalı USB girişlerinin yanında cihazınızın sürücüsü bilgisayarınıza kurulu değilse bundan kaynaklanan problemler de söz konusu olabilir. Kabloyla ilgili bir sorununuz yoksa, dosya transferi için Android File Transfer yüklemeniz gerekir.

Bilgisayarimi Bagladigimda Neden Xiaomi Telefonumu Goremiyorum Telefonu Bilgisayara Baglama Xiaomi Redmi Gormuyor Usb Mi4 Surucusu Bilgisayara Baglanmiyor

Xiaomi I Mi Telefon Bilgisayar Dosya I Video I Paylasimi I Usb Hata Modu I Gelistirici Secenekleri Youtube

Xiaomi Pc Suite Turkce Kurulumu Pc Suite Rom Atma Pc Suite Telefonu Gormuyor Youtube

Xiaomi Telefonlarda Bilgisayara Baglanmama Sorunu Youtube

Bir Bilgisayara Xiaomi Telefonu Nasil Baglanir Xiaomi Mi Pc Suite Neden Telefonu Gormuyor Ve Nasil Yapilandirilsin

Bilgisayarimi Bagladigimda Neden Xiaomi Telefonumu Goremiyorum Telefonu Bilgisayara Baglama Xiaomi Redmi Gormuyor Usb Mi4 Surucusu Bilgisayara Baglanmiyor

ilgisayar telefonu görmüyor sorunu nasıl çözülür?

  • Kablo ve bağlantı noktasını kontrol edin
  • USB bağlantı türünü değiştirin
  • Sürücüleri elle yükleyin
  • Cihazı kaldırıp yeniden yükleyin
  • USB hata ayıklamayı etkinleştirin
  • OEM sürücülerini yükleyin

Kablo ve bağlantı noktasını kontrol edin:

Bilgisayar telefonu görmüyor sorununun en sık karşılaşılan nedenlerinden biri hatalı kablo ve hatalı bağlantı noktasıdır. Böyle bir durumda yapılacak ilk şey farklı bir bağlantı kablosu ile akıllı telefonunuzu bilgisayara bağlamaktır. 

Eğer yeni bir kablo sorununuzu çözmediyse bağlantı noktasını değiştirin. Bilgisayarınızda USB 3.0 ve USB 2.0 gibi farklı bağlantı noktaları varsa akıllı telefonunuzu sırayla her farklı bağlantı noktasından bağlamayı deneyin. 

Farklı bağlantı noktaları ve kablolar denemeden önce uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem de hem bilgisayarı hem de telefonu yeniden başlatmaktır. Diğer çözüm yöntemlerine geçmeden önce, akıllı telefonunuzu farklı bilgisayarlara bağlamayı deneyerek soruna kablonun ya da bağlantı noktasının neden olup olmadığından emin olabilirsiniz.

USB bağlantı türünü değiştirin:

Bir akıllı telefonu USB kablosu ile bir bilgisayara bağladığınız zaman karşınıza dosyaları aktar, şarj et, fotoğraf aktar gibi farklı seçenekler çıkacaktır. Bilgisayar telefonu görmüyor sorununa doğru tercih yapılmamış bu seçenekler neden oluyor olabilir.

Bu sorunu bilgisayar ile değil, telefon üzerinden çözmeniz gerekiyor. Bunun için; öncelikle telefon ile bilgisayarın bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın. Ardından telefonun Ayarlar menüsünü açın. Buradan Bağlı Cihazlar ekranını açın ve USB seçeneğine dokunun. İlk tercih olarak Dosyaları Aktar seçeneğine dokunun.

Genel olarak Dosyaları Aktar seçeneği ile bilgisayar telefonu görmüyor sorunu ortadan kalkacaktır. Fakat bazen bu seçenek de soruna yol açabilir. Eğer sorun ortadan kalkmadıysa aynı adımları izleyerek Fotoğrafları Aktar seçeneğini tercih edin. Bağlantı mutlaka sağlanacaktır. 

Sürücüleri elle yükleyin:

Bilgisayar telefonu görmüyor sorununu ortaya çıkaran bir başka neden de aygıt sürücülerinin otomatik olarak yüklenmiyor oluşudur. Normal şartlar altında telefonu bilgisayara bağladığınız an kısa sürede aygıt sürücüleri yüklenecektir. Fakat bazen yüklenmeyebilir. 

Eğer sürücüler otomatik olarak yüklenmediyse bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi üzerinden kolayca yükleyebilirsiniz. Bunun için; telefonu bilgisayarınıza bağlayın, Aygıt Yöneticisi’ni açın ve USB Aygıtları menüsünü genişletin. Burada telefonunuzu ismiyle bulun ve üzerinde sağa tıklayın. Sürücüyü Güncelle seçeneğine tıklayın ve bulunan tüm sürücüleri yükleyin.

USB aygıt sürücülerinin yüklenmesi her bilgisayarda değişen bir sürede tamamlanacaktır. Bu işlemin ardından telefon bilgisayar bağlantısını kesin, bilgisayarı yeniden başlatın ve açıldığı zaman akıllı telefonunuzu yeniden bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayar telefonu görmüyor sorununun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

Cihazı kaldırıp yeniden yükleyin: