Yakup Dinler kimdir? Kaç Yaşında, Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

11.06.2022
Yakup Dinler kimdir? Kaç Yaşında, Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

Yakup Dinler kimdir? Kaç Yaşında, Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

11.11.1980 tarihinde İsveç’in başkenti Stockholm’de Ürgüplü göçmen bir ailenin ferdi olarak Dünya’ya gözlerini açmıştır. 1997 yılına kadar yine bu ülkede eğitim hayatına (International School of Stockholm) devam etmiştir daha sonra ise baba ocağı Ürgüp’e dönmüştür.

Yakup Dinler kimdir? Kaç Yaşında, Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

11.11.1980 tarihinde İsveç’in başkenti Stockholm’de Ürgüplü göçmen bir ailenin ferdi olarak Dünya’ya gözlerini açmıştır. 1997 yılına kadar yine bu ülkede eğitim hayatına (International School of Stockholm) devam etmiştir daha sonra ise baba ocağı Ürgüp’e dönmüştür. Lise eğitimini Nevşehir – Özel Damat İbrahim Paşa Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1999 yılında başkent Ankara’ya, Bilkent Üniversitesi / Turizm ve Otel İşletmeciliği Lisans Programı’na kayıt yaptırmıştır ve aynı bölümden 2003 yılında Şeref Öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra aile şirketinde işe başlamış ve şirketin ilk oteli olan Dinler Hotels – Ürgüp’te Genel Müdür olarak görev almıştır. Halen konaklama işletmeciliği, ticari balon işletmeciliği ve akaryakıt işletmeciliği faaliyetlerinde bulunan aile şirketleri Dinler Group’ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi ile beraber KAPTİD (Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı, TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği, ÜRTAV (Ürgüp Tanıtma Vakfı) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini icra etmektedir.

Geçmiş dönemde Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı ile Kapadokya Üniversitesi – Mustafapaşa MYO’da Öğretim Görevlisi olarak ta görev yapmıştır.

Evli, 3 erkek çocuğu babası olup, akıcı şekilde İsveççe ve İngilizce bilmektedir olup aynı zamanda Litvanya Cumhuriyeti’nin Nevşehir – Kayseri Fahri Konsolos Adayı’dır.