Yalı çapkını yazarı kimdir? Yalı çapkını dizisi hangi kitap? yalı çapkını konusu gerçek hikayesi?

14.10.2022
Yalı çapkını yazarı kimdir? Yalı çapkını dizisi hangi kitap? yalı çapkını konusu gerçek hikayesi?

Yalı çapkını yazarı kimdir? Yalı çapkını dizisi hangi kitap? yalı çapkını konusu gerçek hikayesi? Yalı çapkını konusu kitap özeti

Yalı Çapkını, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in (Mert Ramazan Demir) evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu alıyor. Kazım ve Esme’nin küçük kızı. Ablası gibi Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır.

Yalı Çapkını Ifakat kim?

Korhan ailesinin dul kalmış büyük gelini. Çok genç yaşta Halis Ağa’nın uygun görmesiyle yalıya gelin olarak gelmiştir. Daha yirmili yaşlarının başında bir trafik kazası sonucu hem kocasını hem de karnındaki bebeğini kaybetmiştir.

Yalı çapkını kitabı Budayıcıoğlu’nun mu? Yalı Çapkını dizisine konu olan hikaye, dizi yayınlandığı ilk günden itibaren izleyici tarafından da büyük ilgi görmüştü. En çok okunan kitaplar arasında yer alan Budayıcıoğlu kitaplarının, pek çok hikayesi TV’ye de uyarlanmak istedi. Bu hikaye ise Burcu Alptekin adındaki senarist tarafından TV’ye uyarlanırken, OGM Pictures imzalıdır.

Bu hikayenin hangi kitaptan uyarlandığı bilinemiyor. Bunun yanı sıra Budayıcıoğlu’nun Kırmızı Pelerin adındaki romanında yer alan hikayelerden biri olduğu konuşuluyor. Kısacası ekim sonunda okuyucu ile çıkması planlanan bu kitapta, Yalı Çapkını dizisine konu olan hikaye hangisi bilebileceğiz.

Yalı Çapkını adlı kitap yazar Burhan Cahit’e aittir. Kitabın Dr. Gülseren Budayıcıoğlu ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Yalı Çapkını kitabı, konu olarak çok çapkın olan ve sonrasında aradığı aşkı bulan bir erkeğin yaşamını anlatmaktadır. Yalı Çapkını dizisine uyarlanan kitap ise Gülseren Budayıcıoğlu’na aittir.

Bilindiği üzere Budayıcıoğlu ünlü bir psikiyatr ve yazardır. Öncelikle mesleği boyunca pek çok hastanın tedavi sürecini üstlenen yazar, sonrasında bu sıra dışı hikayeleri kaleme almıştır.

Yalı Çapkını dizisi konusu evlenmek zorunla kalan iki kişinin hikayesini anlatmaktadır. Kitaba göre Korhanlı ailesinin Halis Ağa’sı el bebek gül bebek büyütülen ve çok çapkın olan oğulları Ferit’in evlenmesini ister.

Gaziantepli ailenin büyükleri Antep’e giderek, oğulları için en uygun gelini araştırmaya başlar. Bunun için hamamı tercih eden ailenin kadınları, oğulları için istedikleri geline karar verir. Gelinin ailesine durum açıldıktan sonra, isteme için gün verilir.

Antep’e gelmişken gezmek isteyen Ferit, antep fıstığı alacağı bir dükkanda Seyran’la karşılaşır. Belli etmese de ilk görüşte Seyran’a hayran olur. Güzelliği ile büyülenen Ferit, Seyran’dan aradığı yüzü bulamaz. İsteme günü gelip çattığında Suna çok heyecanlıdır.

Heyecandan eli ayağı titreyen Suna, elindeki tepsiyi olduğu gibi devirir. Utancından koşarak uzaklaşırken, imdadına Seyran yetişir. Seyran’ı görür görmez tanıyan Ferit annesine Suna ile değil Seyran ile evlenmek istediğini söyler. Oğlunun bu söylemine şok olan kadın, utana sıkıla konuyu Seyran’ın babasına açar. Kazım’ın kabul etmesiyle Seyran ve Ferit resmen nişanlanır.

You cannot copy content of this page