Yalı Çapkını Yazarı kimdir? Yalı Çapkını hikayesi sonunda ne oluyor?

01.11.2023
Yalı Çapkını Yazarı kimdir? Yalı Çapkını hikayesi sonunda ne oluyor?

Yalı Çapkını kitabı yazarı kimdir? Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlama? Yalı Çapkını Kitabı Var mı?

Yalı Çapkını, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in (Mert Ramazan Demir) evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu alıyor. Kazım ve Esme’nin küçük kızı. Ablası gibi Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır.

Yalı Çapkını, OGM Pictures imzalı, ilk bölümü 23 Eylül 2022 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Burcu Alptekin’in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Barış Günger‘in kaleme aldığı dram ve romantik türdeki Türk televizyon dizisidir. Başrollerini Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor paylaşmaktadır.

Bürhan Cahit MORKAYA‘nın Yalı çapkını kitabı vardır.

Olay, İstanbul’un Çubuklu mevkisinde başlamıştır. O yıllarda sazlı sözlü eğlencelerle vakit geçer. Fazıl Azmi de bir gün bu sazlara gelir, orada iki hanımefendi görür, küçük olana vurulur. Akşamı zor eder ki gidip konuşabilsin. Daha sonra kızlarla konuşma fırsatı elde eder, kızlar aslında Fazıl Azmi’yi tanıyorlardır. Kızın adı Sabiha’dır. Fazıl Azmi’den o da hoşlanmıştır. Buluşmaya başlarlar, birbirlerini sürekli görmek arzusuyla yanarlar.

Dizi konusu: Yalı Çapkını, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in (Mert Ramazan Demir) evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu alıyor. Kazım ve Esme’nin küçük kızı. Ablası gibi Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır.

Yalı Çapkını Kitabın Sonu Nasıl Bitiyor?

Kitabın sonunda, Ferit ve Selin’in aşkı mutlu sonla bitmiyor. Ferit, Selin’i çok sevmesine rağmen, onunla evlenemeyeceğini anlar. Çünkü Ferit’in babası, aslında Selin’in amcasıdır. Ferit, babasının ölmeden önce kendisine bıraktığı mektupta bu gerçeği öğrenir. Bu durum, Ferit’i derinden sarsar ve Selin’e söyleyemez. Selin ise, Ferit’in kendisinden uzaklaştığını görünce çok üzülür ve onu terk eder.

Kitabın son sayfalarında, Ferit’in öldüğü haberi gelir. Ferit, kanser hastalığına yakalanmış ve tedavi görmemiştir. Selin ise, Ferit’in ölümünden sonra onun gerçek babasının kim olduğunu öğrenir. Bu şok edici gerçeği kabullenemeyen Selin, intihar eder.

error: Content is protected !!