Yasak Elma Handan kim? Şebnem Dönmez kimdir, kaç yaşında, nereli? Handan Tekinoğlu Kimdir?

13.06.2022
Yasak Elma Handan kim? Şebnem Dönmez kimdir, kaç yaşında, nereli? Handan Tekinoğlu Kimdir?

Pazartesi akşamları ekrana gelen Yasak Elma dizisine Şebnem Dönmez dahil oluyor. Dizde Kumru’nun annesi ve Doğan’ın eski eşi karakterine hayat verecek olan Şebnem Dönmez dizide Handan karakterine hayat verecek.

Yasak Elma Handan kim? Şebnem Dönmez kimdir, kaç yaşında, nereli?

Handan bakımlı, güzel ve şık bir kadındır. Doğan’la gençlik yıllarında evlenmiş ama bir süre sonra evliliği yürütemeyip ayrılmıştır. Boşanma sonrası yurt dışına yerleşmiş ve burada yeni bir hayat kurmuştur. Handan ve Doğan ayrıldıktan sonra, Doğan Kumru ve Handan’ı görüştürmek istemez. Handan bir süre ısrar etse de Londra’da yaşadığı yeni hayat cazip gelir, o sırada çok zengin bir emlak kralıyla tanışır ve onunla evlenir. Kumru ise büyürken yanında hiç olmayan annesini affetmez. Handan uzaktan da olsa kızının neler yaptığını hep takip ediyordur, Kumru’nun babasının yanından ayrıldığını öğrenir öğrenmez, kızını yanına almak ve ona yapılanların hesabını sormak için İstanbul’a çok güçlü bir kadın olarak döner. Ama Handan’ın aslında gizli bir hesabı vardır.

Dönmez, 17 Mayıs 1974 tarihinde Almanya’nın Salzgitter şehrinde dünyaya geldi. 1996’da Murat Başoğlu ile sunduğu Sabah Şekerleri ile çıkış yaptı. Murat Başoğlu ile iyi bir ikili olunca 1997’de Star TV’de Görevimiz Tehlike isimli bir yarışma programı sundular. 1998’de ise Star TV’de Cumartesi Gecesi Ateşi’ni sundu.

Televizyonda Aslı ile Kerem (2002) ve Ölümsüz Aşk (2003) ile öne çıktı, sinema macerası 2002 tarihli bağımsız film Kolay Para ile başladı. 2004’te Neredesin Firuze, 2006’da Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, 2009’da Vali filmlerinin başrollerinde yer aldı. 2007 yılında BKM’de Oyunun Oyunu isimli tiyatro oyununda beğeni topladı.

Şebnem Dönmez, 2013 yılında kadrosuna dâhil olduğu Kuzey Güney dizisinin finaline kadar “Melda Yalgın” karakterini canlandırdı. Sonrasında Medcezir dizisinde 2 yıl boyunca oynadı. Oyuncu 2004-2007 yılları arasında Ezel Akay ile evliydi.

Handan Tekinoğlu

Semra Dinçer, 1965 yılında Ankara’da doğdu. Oyunculuk eğitimi almayan Semra Dinçer “alaylı” diye tabir edilen işin mutfağında yetişen bir oyuncuydu. Dizi ve sinema filminde roller aldı. Kuzey Güney dizisinde Handan Tekinoğlu karakterini canlandırdı.

Kuzey ve Güneyin annesi Orta halli bir ailenin kızıyken, Sami’yi sevmiş, ailesi onunla evlenmesini istememiş.. Buna rağmen direnmiş ve evlenmiş.. Zaman içinde Sami’nin aksiliği ve istenmeyen bir damat olmasının hırçınlığıyla tamamen uzaklaşmış.. Evlendikten bir süre sonra İstanbul’a göç etmişler, ailesinden iyice kopmuş… Oğulları dünyaya geldikten sonra, bir süre evde itibarı artmış, sonrasında da, Sami’nin çocuklarının bakıcısı haline gelmiş.. Onların üzerinde bile çok fazla söz hakkı yok. Tam anlamıyla bastırılmış, sindirilmiş, azıcık sesi çıksa bağırılarak, hakaret edilerek aşağılanarak susturulmuş bir kadın.. Şimdi ellili yaşlarında. İçinde başka bir hayatın özlemi gizli.. Her gün gazetenin iş ilanları sayfasında, hiçbir zaman sahip olamayacağı işler için bakıyor.. O Handan’ın hayalini kuruyor. Büyük oğlu Güney, ona daha yakın.. Kuzey, büyürken onu çok üzmüş.. Kuzey yüzünden de yorgun bir kadın.. Kuzeyin yaşattığı olumsuzluklar yüzünden de Sami tarafından hırpalandığı için, oğluna içten içe öfkeli.. Güneyle daha medeni bir anne- oğul ilişkileri var… Zaman içinde Kuzeyin başarılarıyla o da güçlenecek, İktidar eline geçtikçe Sami’ye karşı tavır alacak..