Yasemin Adar Yiğit kimdir? Yasemin Adar Eşi kimdir? Yasemin Adar kimdir? Nerelidir?

09.11.2023
Yasemin Adar Yiğit kimdir? Yasemin Adar Eşi kimdir? Yasemin Adar kimdir? Nerelidir?

Yasemin Adar Yiğit kimdir? Yasemin Adar Eşi kimdir? Yasemin Adar kimdir? Nerelidir? Yasemin Adar hayatı ve başarıları

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Yasemin Adar Yiğit kimdir? Yasemin Adar Eşi kimdir? Yasemin Adar kimdir? Nerelidir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Yasemin Adar Yiğit (d. 6 Aralık 1991, Balıkesir), Türk güreşçi ve eski gülle atmacı. Serbest stil 76 kiloda mücadele eden sporcu, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde kariyerini sürdürmektedir. 2017 yılında dünya şampiyonu, 2016-2019 döneminde ise üst üste dört kez Avrupa şampiyonu olmuştur. Güreş kariyerini Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü’nde sürdürdü. 26 Eylül 2021 tarihinde Erdem Yiğit ile evlendi.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Yasemin Adar Yiğit kimdir? Yasemin Adar Eşi kimdir? Yasemin Adar kimdir? Nerelidir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Yasemin Adar Yiğit, 6 Aralık 1991 yılında Balıkesir’de doğan Türk güreşçi ve eski gülle atmacıdır. Serbest stil 76 kiloda mücadele eden sporcu, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde kariyerini sürdürmektedir. 2017 yılında dünya şampiyonu, 2016-2019 döneminde ise üst üste dört kez Avrupa şampiyonu olmuştur. 1991 yılında Balıkesir’in Çiçekpınar köyünde doğdu. Babası Naim Adar, annesi Ayşegül Adar’dır. Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi’nde öğrenci iken hentbol oynadı; lise son sınıf öğrencisi iken atletizm takımına girdi. Gülle atma Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye dördüncüsü oldu. 2011’de Balıkesir Gençlik Spor Kulubünde profesyonel güreşe başladı.

Temel güreş eğitimini antrenörler Kemal Kurt ile Aslan Seyhanlı’dan aldı. Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğrenim gördü. Mezuniyetinin ardından Niğde’nin Kiledere kasabasında Şehit Bülent Tunçbilek Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu’nda yüksek lisans öğrenimine başladı. Güreş kariyerini Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü’nde sürdürdü. 26 Eylül 2021 tarihinde Erdem Yiğit ile evlendi.