Yonca Ebuzziya kimdir? Yonca Ebuzziya kaç yaşında? Yonca Ebuzziya eşi kimdir?

31.12.2022
Yonca Ebuzziya kimdir? Yonca Ebuzziya kaç yaşında? Yonca Ebuzziya eşi kimdir?

Yonca Ebuzziya kimdir? Yonca Ebuzziya kaç yaşında? Yonca Ebuzziya eşi kimdir? Yonca Ebuzziya nereli? Yonca Ebuzziya Doğum tarihi? Yonca Ebuzziya hastalığı, hasta yorumları?

@yoncaebuzziyaofficial kullanıcı adı ile instagramda bulunumaktadır.

Biyografisinde şu ifade er alır.

“Sanat, tüm insanlığın bir arada buluştuğu tek ortak beğenidir” Tolstoy
Sanatlarandevu

@YoncaEbuzziya1 kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Kendisinin 48 yaşında olduğu söylenmektedir.

2003’te Türkiye’deki ilk ve tek “marka elçisi” oldu. Borusan Otomotiv Marka Elçisi olarak 14 yol boyunca görev yapan Yonca Ebüzziya, firmanın kültür-sanat alanlarındaki aktivitelerinin danışmanlığını üstlendi.

Yonca Ebuzziya gerçek bir İstanbullu.

Kökleri Mevlana Celaleddin ile 12. yüzyılda Horasan’a göç eden Horasanlı At Çeken Hacı Hasanoğulları’na uzanmaktadır. Anne ve babası kendisi doğmadan boşanan Cemre Ebüzziya, Nilgül Utku’nun kızı, Menderes Utku ve Alev Ebüzziya‘nın yeğeni, Ümit Utku’nun torunu.

Yonca Ebuzziya, İstanbul’un seçkin semtlerinden İstinye’nin en eski ailelerinden birine mensup… Eski İstinye denince gözleri dolan bir İstanbul tutkunu. Aynı semtte doğup büyüyen hatta 43 yıldır aynı evde yaşayan şanslı insanlardan biri. Balerin resimleri çizerek başladığı bale tutkusuna uzun yıllarını verdi Yonca Ebuzziya. Ama herşey bitip Devlet Opera ve Balesi’ne girince, “Bu iş bana uygun değil” deyip bu işe nokta koydu. “Önce ailem, sonra okuduğum İstinye İlkokulu altyapımı oluşturdu” diyen Ebuzziya’nın ailesindeki kişilerin hepsi eğitimli. Büyükbabası ve babası doktor, annesi 32 madalya sahibi milli kürekçi, ağabeyi makine mühendisi, kuzenleri profesör. Ailede bolca avukat ve büyükelçi de var.

FOTOĞRAFA BIRAKTIĞI NOT:

Pamuk ve Portakal Diyarından Sevgilerimle..

@epos7_dernegi Arkadaşlarımızla yaptığımız Adana & Mersin & Tarsus gezimizle ilgili birbirinden güzel fotoğraflar ve yazıları eminim gördünüz.

Hikayemde bolca paylaştığım bu hızlandırılmış gezinin tadı damağımdan, anıları ise hafızamdan silinmediğini için ben de paylaşayım istedim. Bereketli topraklar üstüne kurulmuş,İnsanlık tarihiyle başlayan yapılan arkeolojik kazılar ve bulgularla dinler ve Arkeoloji tarihini değiştiren bir Ülkeden bahsediyorum..
Doğanın cömertliği, mevsimlerinin güzelliği, tarımın, medeniyetin beşiği Anadolu’dan.


Bitti dediğimiz yerde yeniden yeşeren, büyüyen, besleyen muhteşem zenginliklerden.
Lütfen bu Ülkeye inanın ve güvenin.
Bir gün yine birbirimize sarılacağız, birlik olacağız ve üreteceğiz.


Aslında size Pamuk tarlalarından, Portakal ağaçlarıyla çevrili mis kokulu sokaklarından, Adana Arkeoloji Müzesinden, Kimine göre Hititlerin kimine göreyse de Roma İmparatoru Hadrianus ‘un yaptırdığı 21gözlü, ( günümüzde 13 gözü var) kullanılabilen Avrupa’nın en eski köprüsü olan “Taşköprü’yü anlatacaktım.
Ve Türkiye’nin 2. Büyük Muhteşem Hacı Sabancı Camii’ni.

Ama artık teşekkürlerimle yazıyı bitirmeliyim.
Nasıl olsa sırada Mersin, Tarsus ve olağanüstü @adanaarkeolojimuzesi olacak.
Bize bu keyfi yaşatan Sevgili Başkanımız @arzusabanci ya,
bizi yağmurdan koruyan üstelikte gurubumuzun sembolü olan @arzusabancistudio yağmurluklarımıza. Şahane ağırlandığımız @adanahiltonsa ve @mersinhiltonsa Her türlü nazımızı çeken ve konforumuzu sağlayan Sevgili Neylana @neylanynrvrd @jollytur
Adanalı dostlarımız ve şahane yemeklerine @gulsumpaksoy @nurlu
Harika rehberimiz @guneyanadoluda nefis anlatımına
“Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için” gurubumuz @epos7_dernegi arkadaşlarıma..
Ne mutlu bize anın değerini bilip hakkını verenlere, üstelikte bunca zor,karışık ve acımasız günlerde.