Yulduz Rajabova kimdir, kaç yaşında, nereli?

14.03.2022
Yulduz Rajabova kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yulduz Rajabova 23 Aralık 1989 yılında Navoi kentinde dünyaya geldi.

Özbekistan tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.

Yulduz Rajabova boyu 1.68 cm kilosu 56 kg ve burcu ise Yay.

Yulduz Rajabova instagramda @yulduzrajabovaofficial kullanıcı adı ile bulunur ve 914 bin takipçisi vardır 14 Mart 2022 itibariyle.

Çocukluk yılları ve öğrenim hayatı Navoi’de geçen Yulduz Rajabova Özbekistan Devlet Sanat ve Medeniyet Enstitüsü Taşkent Devlet Sanat Enstitüsü Tiyatro Bölümünde eğitim aldı ve mezun oldu.

Özbekkino Ulusal Ajansı ve Otabek Musaev’in desteği ile Diydor Tiyatro Stüdyosu’na katılması oldu. Özbekistan’da bilinen yönetmen Bahodir Yuldashev ile Diydor tiyatro stüdyosunda çalışması ona oyunculuk kariyerinde ön ayak oldu.

Ünlü Özbek oyuncu Yulduz Rajabova Emre Kıvılcım ile 2021 yapımı Bozkır Arslanı Celaleddin isimli dönem dizisinde buluşarak adından söz ettirmeye başladı.

Daha önce 2021 yılında Mendirman Jaloliddin projesinde de rol lan Yulduz Rajabova Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde Kutlu Bike rolü ile Türkiye’de oldukça popüler.

2020 yılında 2000 Songs of Farida filminde oynayan Yulduz Rajabova Türkiye’de 2021 senesinde Mendirman Jaloliddin projesinde oynamasıyla tanındı.