Zeynep Dizdar Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Sevgilisi?

25.11.2022
Zeynep Dizdar Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Sevgilisi?

Zeynep Dizdar Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Sevgilisi?

Zeynep Dizdar, 14 Temmuz 1976’da Kadıköy, İstanbul’da doğdu.

ilk albümü “Yolun Açık Ola” ile 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki “Vazgeç Gönül” adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı.

Albümde “Nerede Olursan Ol” isimli şarkısına çektiği video klibiyle elektronik müziğin Türkiye’deki ilk örneklerinden birini de hayranlarına sunmuş oldu. Müzisyen ve yorumcu kimliğini “Yolun Açık Ola” ile ispatlayan Zeynep Dizdar, bu çıkışın ardından yeni albümü için 8 yıl bekledi.

Bu süre zarfında müzikten kopmayan ve sahne performanslarına devam eden sanatçı 2005 yılında ikinci stüdyo albümü “İlle De Sen” ‘i çıkardı ve bu albümün çıkış parçası “Zehir Gibi” ile tekrar dikkatleri çekmeyi başardı.

Ozan Çolakoğlu’nun prodüktörlüğünü yaptığı “İlle De Sen” albümü Sarı Ev ve Sony BMG ortak yapımıdır.

Albüm 10 şarkıdan oluşmuş; “İlle De Sen”, “Yok Yok”, “Zehir Gibi” ve “Yüreğimdeki Yağmurlar” adlı şarkılar kliplendirilmiştir.

Dönemin en büyük hitlerinden olan “Yok Yok” ve “Zehir Gibi” ‘nin söz ve müziği Zeynep Dizdar’a aittir.

2007 yılı Temmuz ayında ön çalışmaları başlayan 3. albümü “Sana Güvenmiyorum” ise bir yıl sonra 2008 yılı Temmuz ayında müzik marketlerdeki yerini almıştır.

Birbirinden güzel 11 şarkının yer aldığı bu albümün prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu ve Barış Büyük üstlenmiştir.

Sarı Ev ve Erol Köse ortak çalışması olan albümün aranjelerinin büyük bir kısmı Serkan Dinçer ve Ozan Göktekin imzası taşımaktadır.