Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında?

29.09.2021
Zeynep Kızıltan Kimdir ve Kaç Yaşında?

Zeynep Kızıltan, 1 Ocak 1985’te Ankara’da doğmuştur. Oğlak burcudur. 1.65 boyunda ve 55 kilodur.Çocukluğu Ankara’da geçti.
Oyunculuğa gönlünü kaptıran Zeynep Kızıltan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi ve buradan mezun oldu.
Mezun olduktan sonra ilk dizi performansını Parmaklıklar Ardında adlı dizi ile yaşadı. O tarihtan sonra da bir çok projede yer aldı.


2007-2009 yılları arasında yayınlanan Parmaklıklar Ardında adlı dizide “Anna Toleva” karakterini canlandırdı.
Ardından 2009’da “Kapadokya Düşleri” adlı dizide rol aldı. Sonrasında “Ateşe Yürümek” adlı dizide de rol alan Zeynep Kızıltan 2010 yılında vizyona giren “Mahpeyker Kösem Sultan” adlı filmde Gülendam karakterini canlandırdı ve Türkan Saylan’ın hayatının konu edildiği dizi olan “Türkan”da Güngör rolü ile izleyici karşısına çıktı.

2011’de “Yalancı Bahar” dizisinde Cansel Elçin, Fahriye Evcen, Ayda Aksel, Tansu Taşanlar, Merve Sevi gibi oyuncularla oynadı ve bu dizide
Ela karakteri ile boy gösterdi.

2014’te Diriliş Ertuğrul dizisinde Goncagül karakterine hayat verdi. Sonrasında Her Sevda Bir Veda dizisinde yer aldı.

2015’te Beş Kardeş dizinde Yasemin karakterine hayat verdi. Yine aynı yıl kırık kalpler bankası filminde Çiğdem rolü ile yer aldı.

2016 yılında Cesur Ve Güzel dizisinde sonrasında Vatanım Sensin dizisinde maide karakterini canlandırdı.

2018 yılında da Erkenci Kuş dizisinde yer aldı. Yakın zamanda Kanal D ekranlarında yayınlanan Azize dizisinde Gül Alpan karakterine hayat verdi.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page