Zeynep Koltuk kimdir, nereli? kaç yaşında?

08.08.2022
Zeynep Koltuk kimdir, nereli? kaç yaşında?

Zeynep Koltuk kimdir, nereli? kaç yaşında?

Zeynep Koltuk tiyatro, dizi ve film oyuncusudur.

Zeynep Koltuk 2 Ocak 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Zeynep Koltuk Baba tarafından Gürcü asıllıdır.

Zeynep Koltuk‘un Babası Türkiye’de ilk F-16 uçağını test eden ve toplam 561 uçağın test uçuşlarını 1.361 saat uçuş ve sıfır kaza başarısı ile tamamlayarak bu alanda dünya rekoru kıran Şener Koltuk’tur.

Zeynep Koltuk İlk orta ve lise eğitimini Ankara Arı Koleji’nde tamamladı.

Zeynep Koltuk İlk olarak Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünü bitiren oyuncu daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünden 2013 yılında birincilikle mezun olmuştur.

Zeynep Koltuk Aldığı üniversite eğitiminin yanı sıra oyunculuk ve sunuculuk ile ilgili çok sayıda kurumdan da çeşitli eğitimler almıştır.

Zeynep Koltuk İlk dizi oyunculuğu deneyimini, 2006 yılında Kod Adı Kaos dizisi ile yaşamıştır.

Zeynep Koltuk 2007 yılında Bizim Evin Halleri dizisinde Neva Ulusoy karakterine canlandırmıştır.

Zeynep Koltuk 2008 yılında Adanalı dizisinde Maria karakteri ile tanınmıştır.

Zeynep Koltuk 2010 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Harun’un kız kardeşi Aslı karakterini, 2013 yılında Aramızda Kalsın dizisinde muhasebeci Türkan karakterini, 2014 yılında Ezra dizisinde polis şefi Rukiye karakterini canlandırmıştır.

Zeynep Koltuk 2019 yılında Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde Kuzey’in eski karısı Şule karakterini canlandırmıştır.

Zeynep Koltuk Günümüzde Show TV dizisi olan Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde Gizem’in annesi Türkan karakterine hayat vermektedir.

Zeynep Koltuk Zeynep Koltuk bazı sosyal sorumluluk projeleri ve reklam filmlerinde rol alırken bir yandan da Başka Bir Ankara adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

Zeynep Koltuk Aynı zamanda Nora, Yolcular, Delilik, Saygılı Yosma, Anlaşılmaz Konuşmalar gibi tiyatro oyunlarında başrol oynadı; Georges Sand ve Chopin adlı oyunun hem baş rolünü hem de yönetmenliğini üstlendi. Yurt içinde ve özellikle yurt dışında metod oyunculuğu üzerine pek çok workshop’a da katılan Zeynep Koltuk, İngilizce tiyatro oyunları çevirmeye de devam etti. Halen şiir kitabının yazım ve basım işleriyle ilgilenmekte ve oyunculuk öğretmenliği yapmaya devam etmektedir.

Zeynep Koltuk Bale, resim, piyano ve modern dans ile profesyonel olarak ilgilenmektedir.

Zeynep Koltuk Hobileri arasında tiyatroya gitmek, kitap okumak, sinema izlemek, sanat, müzik, şiir, bilim, fotoğraf ve teknoloji yer almaktadır.

Zeynep Koltuk Ayrıca binicilik, kombat, eskrim ve yüzme sporları da ilgi alanları arasındadır. Beşiktaş futbol takımını tutmaktadır.

Kişisel yeteneklerini saymakla bitiremeyeceğimiz Zeynep Koltuk aynı zamanda iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Oyunculukta kendisine en büyük desteği verenin annesi olduğunu söyleyen oyuncu Zeynep Koltuk hedefinin her zaman bu meslekte iyi bir oyuncu olarak kalabilmek olduğunu söylemiştir.

Çok sempatik bir yüzü olan Zeynep Koltuk, ekranlarda kendini izleyiciye sevdirmeyi başarmıştır.

Bir dönem Zeynep Koltuk Başkent İletişim Akademisi’nde öğretmenlik de yapmıştır.

Zeynep Koltuk SM Menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Zeynep Koltuk Oğlak burcundandır.

Zeynep Koltuk 1.71 m. boyunda ve 56 kilodur.

Zeynep Koltuk 2013’te Tolga Tekin ile evlenmiş bir yıl sonra boşanmıştır.

Zeynep Koltuk Günümüzde sevgilisi olup olmadığı bilinmiyor.

Zeynep Koltuk Sosyal medyada Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, YouTube platformlarını sıklıkla kullanmaktadır.

Zeynep Koltuk Kendi hesaplarının dışında, sosyal medyada farklı platformlarda adına açılmış çok sayıda fan sayfası da bulunmaktadır.