Zümra Atalay kimdir? Kaç yaşında? Zümra Atalay evli mi, Zümra Atalay eşi kim? Kızı, Çocuğu?

24.09.2022
Zümra Atalay kimdir? Kaç yaşında? Zümra Atalay evli mi, Zümra Atalay eşi kim? Kızı, Çocuğu?

Zümra Atalay kimdir? Zümra Atalay Kaç yaşında? Zümra Atalay doğum tarihi? Zümra Atalay evli mi, Zümra Atalay eşi kim? Zümra Atalay Kızı, Zümra Atalay Çocuğu? Zümra atalay estetiksiz hali? Prof. Dr. Zümra Atalay kimdir? Prof Dr Zümra Atalay kaç yaşında

Zümra Atalay MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesidir. Mindfulness Eğitmenidir. 2014 yılında Mindfulness Institute Türkiye’yi kurmuştur.

Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir.

@zumratalay kullanıcı adı ile instagramda bulunmaktadır.

Prof. Dr. Zümra Atalay MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesidir. Mindfulness Eğitmenidir.

Prof. Dr. Zümra Atalay 2014 yılında Mindfulness Institute Türkiye’yi kurmuştur.

Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir.

TUBITAK bursu ile misafir öğretim üyesi olarak bulunduğu Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine bir proje yapmıştır.

Bu konu ile ilgili Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, TUBITAK projeleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır.

Zümra Atalay Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR), Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT),İş yerlerinde kullanılan Search Inside Yourself (SIY), Okullar İçin .b foundations ve Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam (MBCL) Eğitici Eğitmenidir.

8 ülkede eğitim veren IMA’nın uluslararası eğitmenidir. EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) kurulduğundan beri aktif üyesidir.

Prof. Dr. Zümra Atalay Üniversitede verdiği derslerin ve akademik çalışmaların yanı sıra Mindfulness Institute bünyesinde düzenli aralıklarla MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Program) ve MBCT (Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi)grup çalışmaları, yurt içi ve yurt dışından alanında uzman kişiler ile çeşitli alanlara yönelik mindfulness eğitimleri ve eğitici eğitmenlikleri düzenlemektedir.

Ayrıca Prof. Dr. Zümra Atalay kurumlara yönelik eğitimler ve bireysel terapi seansları vermektedir.

Prof. Dr. Zümra Atalay Mindfulness ve Şefkat ile ilgili 3 kitabın yazarıdır.

Fotoğraf Notu: KABUL sadece zorlanmaları hoşgörü ile karşılayabilmek için değil, aynı zamanda güzel anları da içimize sindirebilmemiz ve tadını çıkarabilmemiz için bize bir yol sunar.
Kabul, kendimizi bu anın kollarına bırakmak ve bizi taşıyacağına inanmaktır🤍

Çok yakında raflarda yerini alacak “Kabul: Olanı Olduğu Haliyle Karşılayabilme Sanatı” kitabımdan…