Bergen Filminde Çalan Şarkılar, Müzikler Kim Söylüyor?

11.03.2022
Bergen Filminde Çalan Şarkılar, Müzikler Kim Söylüyor?

Bergen Filminde Çalan Şarkılar, Müzikler ve Fon Müziği? Bergen filmi Müzikleri Farah Zeynep Abdullah? Bergen filmindeki şarkıları kim söyledi? Bergen filminde neden kendi sesi kullanılmadı? Bergen filminde şarkı söyleyen kadın?

Bergen filmi vizyonda. Bergen Filmi milyonlarca kez izlenen ve halen de izlenmeye devam eden, izlenme rekorları kıran bir filmdir. Bergen’in hayatını konu alan filmi izleyenler olumlu yorumlar yapıyor. Peki bergen filminde çalan şarkıları kim seslendiriyor, bergen filminde şarkıları kim söylüyor, bergen filmindeki şarkı ve bergen filmi müzikleri kim yapıyor.?

Şarkıcı Bergen’in hayat hikayesini konu alan Bergen filminin senaristlerinden Sema Kaygusuz, DW Türkçe’ye filmle ilgili konuştu.”Bergen’in kudretini iade ettik” dedi.

Bergen, şarkı söyleme gücü ve yaşadıklarıyla kamuya mal olmuş bir sanatçı olan Belgin Sarılmışer’in hayatını konu alıyor. Yapımcılığını ve Yaratıcı Yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı, senaryosunu Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un yazdığı, Yönetmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yaptığı Film, Danışman Kadrosu ile de dikkat çekiyor. Tuğrul Eryılmaz, Nida Karabol, Meral Özbek, Murat Özyaşar Yavuz Ekinci, Cemal Dindar ve Murat Meriç gibi her biri kendi alanında başarılılı isimler kadroda yer alıyor. Farah Zeynep Abdullah’la birlikte, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrolleri paylaştığı filmde ayrıca Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Ahmet Kayakesen, Arif Pişkin, Şebnem Sönmez, Nurcan Eren ve Suzan Kardeş rol alıyor. Filmin müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen ve Saki Çimen’e ait.

Şarkıcı Bergen’in hayat hikayesinin anlatıldığı Bergen filmi 4 Mart 2022 tarihinde vizyona girdi. Filmin senaryosunu Sema Kaygusuz ve Yıldız Bayazıt kaleme aldı, yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper yaptı. Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde oynadığı biyografik yapım bu günlerde Türkiye’nin gündemini meşgul ediyor.

Farah Zeynep Abdullah’ın Bergen filminde seslendirdiği Bana Neler Vaadettin şarkısı sosyal medyada gündeme oturdu.

Bergen filmine Mahsun Kırmızıgül’den eleştiri Şarkıcıların kendi biyografi filmlerinde kendi sesleri yok.

Filmde Bergen’in şarkılarını başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah seslendirdi. Geçtiğimiz hafta vizyona giren filme ise Mahsun Kırmızıgül’den eleştiri geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kırmızıgül, “Bir şarkıcının hayatını oynayabilirsiniz ama onun şarkılarını onun gibi asla söylemezsiniz. Milyonlarca insanı, sesleri ile etkileyen şarkıcıların kendi biyografi filmlerinde kendi sesleri yok. Biyografi filminde oyuncu kendi sesi ile şarkı söylediği anda sinemadan çıkıyorum.” dedi.

Bergen filminin bir sahnesinde sanatçı Bergen, “Sen Affetsen” şarkısını söylüyor.

Seni Kalbimden Kovdum
Kullar Affetmez
İnsan Dertli Olunca

Sanatçı Bergen Şarkıları
Sen Affetsen
Elimde Fotoğrafın

İzleyici yorumları

O yüzüne kezzap dökme sahnesinde tüylerim diken diken oldu bee. Bu kız gerçekten her karakterin hakkını veriyor oyunculuğu efsane.

Bız ona Bergen dedik ama o ısrarla ben acıların kadınıyım diyordu. Güzelliğini kezzap bile bozamadı bergen ablam❣️ bilemezdi “yaşamayı senle anladım” derken sevdiği tarafından öldürüleceğini

Dizi veya filmler kendi platformunda bulunmaktadır.

Emeğe saygı için oradan izlemenizi tavsiye ederiz.

Bu tarz dizi ve filmleri Dizipal gibi yerlerden izlemek isteyenler var biz tavsiye etmeyiz.