Cenk Barer kimdir? Doğal Bahçe Cenk Barer atalık tohum?

05.06.2022
Cenk Barer kimdir? Doğal Bahçe Cenk Barer atalık tohum?

Cenk Barer kimdir? Doğal Bahçe Cenk Barer atalık tohum? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Cenk Barer kimdir? Doğal Bahçe Cenk Barer atalık tohum? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Cenk Barer kimdir? Doğal Bahçe Cenk Barer atalık tohum? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Cenk Barer Yazardır. Doğal Bahçe ve Atalık Tohum isimli kitabı ile ismini duyurmuştur.

@bostanistanbul kullanıcı adı ile instagramda bulunur. 10.2 bin takipçisi vardır.

Bostan İstanbul, Cenk Barer

Kent Çiftliği

Atalık tohumdan üretim yapılan
bahçecilik eğitimleri ve uygulama bahçesi.150 m2 fide serası, 3 dönüm bostan , 8 dönüm ceviz bahçesi, 10 dönüm tarla

Doğal Bahçe Atalık Tohumla Kendi Gıdanı Yetiştir?

“Tohumlar dolapta, kavanozda, kesede saklanmaz. Her yıl ekilip çoğaltılarak hayatın içinde saklanırlar.”
Eskiler “Bu kurda, bu kuşa, bu aşa.” deyip doğayı paylaştığı mahlukatın hakkını da gözeterek  ekermiş tohumu. Toprağa, doğaya “sahip” değil “ortak” olduğunun bilinci ile… Yıllardır atalık tohumlarla doğal tarım yapan Cenk Barer, bu kitapta nesilden nesile aktarılan kadim bilgiler üzerine inşa edilmiş geleneklerimizden yararlanarak, doğayla didişmeden, doğadan ilham alıp onu taklit ederek sağlıklı gıdanın nasıl yetiştirileceğini anlatıyor. Yazar, bahçe için yer seçiminden başlayarak bölgeye, iklime, kişisel şartlara, ihtiyaca, maddi imkanlara göre sürdürülebilir bir ekosistemin nasıl kurulacağı, nasıl geliştirileceği ve muhafaza edileceği gibi pek çok konuda tecrübelerini paylaşarak yeni başlayacak olanlara veya bildiklerini geliştirmek isteyenlere rehberlik ediyor.