Çocuğu Olmayanlar İçin Okunacak Dualar ve Ayetler

09.02.2022
Çocuğu Olmayanlar İçin Okunacak Dualar ve Ayetler

Dua Nedir ? Dua Allah’a yalvarma, Allahtan istemedir.

Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu isteklerini gerçekleştirebilmeleri için kapı kapı çare aradıkları o dönemlerde, her ne kadar tıbbi yöntemlerle tedaviler uygulansa da sonuç olumsuz olabiliyor. Her şeyden önce Allah (c.c.)’dan hayırlısı istenmelidir. Her yolu denedikten sonra olmuyorsa da Allah’a tevekkül edilmeli ve takıntı yapılmamalıdır.

Çocuk sahibi olmak için hangi dua Okumali? “HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” ise çocuk sahibi olmak isteyenlerin okuyabilecekleri bir diğer duadır. Haşr suresi 59/24 ayetidir ve meali ise ‘O yaratandır ve yoktan var edendir. ‘ Ayeti geceleri 1054 defa okumayı adet haline getirmekse önemlidir. “Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” Şura suresinin 42/9 ayetidir.

“Allahümme ya evvelü.” Bu duanın kız çocuğuna hamile kalmak için gün içinde 100 kez okunması gerekmektedir. “Allahümme ya mucib.” Duanın 60 kez olması durumunda duayı okuyan hamile kalır ve aynı zamanda diğer bütün duaları da kabul olur buyrulur.

Hayırlı bir evlat sahibi olmak isteyen çiftlerde hamile kalmak için okunması tavsiye edilebilir duaları sizler için derledik. En kuvvetli koruyucu dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi’yi her cuma gecesinde 7 kez okuyup sonrasında da 7 kez şu dua edilebilir:  “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim,  99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.”

Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler öncelikli olarak niyet ederek Kenzül Arş duasını seher zamanında kıbleye dönük bir şekilde okuyabilir. Daha sonra 7 defa Ayetel Kürsi ve sonrada 1 defa Türkçe meali okunabilir.

  • 41 ADET HURMAYA MERYEM SURESİ…
  • Hayırlı bir evlat sahibi olmak ve hamile kalmak için Meryem Suresinin okunabileceği tavsiye edilen kaynaklardan elde edilenlere göre; 41 adet hurmanın hepsine ayrı ayrı Meryem Suresi’ okunabilir. Bu esnada hangi niyet üzerine okunursa o niyet geçerli olur. Bu hurmalar hamile kalmak isteyen kişiye yedirilir.